Чи потрібні дієтичні добавки з вітаміном D вагітним жінкам для профілактики дитячої астми

Чи потрібні дієтичні добавки з вітаміном D вагітним жінкам для профілактики дитячої астми

Актуальність питання…

… більш ніж висока. За даними на 2016 р., майже 200 000 американців були госпіталізовані у зв’язку з нападом астми, і 40% з них були дітьми. Кількість випадків астми зростає з кожним роком, профілактика астми є дуже актуальним питанням.

У більшості випадків астми перші симптоми виникають у дошкільному віці. Навіть у пацієнтів з астмою в дорослому віці дефіцит функції дихальних шляхів і гіперреактивність бронхів можуть бути виявлені вже в ранньому віці. У зв’язку з цим основні способи профілактики астми націлені переважно на пренатальний або ранній постнатальний період.

Складністю для профілактики астми є те, що нерідко в дитячому віці астму у дитини виявити непросто. Наприклад, у дошкільному віці діти з першими проявами стійкої астми (найчастіше повторювані хрипи) клінічно не відрізняються від дітей із минущим хрипом, тобто дітей, які хриплять лише під час чи невдовзі після вірусних респіраторних інфекцій. Але у дітей, у яких астма розвинеться, ці симптоми поступово наростають.

Вченими було розроблено великий набір показників, щоб відрізнити минущі хрипи від постійних у дошкільнят. Але ці методи не дуже точні та прогностична здатність їх не висока, оскільки зробити точні висновки можна буде лише тоді, коли дитині буде близько 5-6 років і вище. Тому вчені шукають способи профілактики астми у пренатальний період через корекцію харчування матері під час вагітності.

Дослідження

Показовим прикладом є дослідження зниження допологової астми за допомогою вітаміну D (VDAART), в якому матерям вводили 4400 МО вітаміну D3 на день або 400 МО вітаміну D3 на день на 10-18 тижні вагітності. Йшлося про тих матерів, які хворіли на астму, алергічний риніт або екзему і мали ризик спадкової передачі.

Результати

Було проведено два дослідження. Під час першого аналізували дітей віком 3 років. Під час другого – у шість років.

При аналізі стану здоров’я дітей у 3 роки було виявлено, що перинатальний прийом вітаміну D забезпечує захист від захворювань органів дихання. Цей захист був найбільш сильним протягом першого року життя і мав тенденцію до послаблення у віці від 1 до 3 років.

На думку вчених ці результати дозволяють припустити, що додавання вітаміну D може бути ефективним для запобігання минущих форм свистячого дихання у немовлят з астмою та алергією в анамнезі батьків, але не астми, пов’язаної з алергією, яка є більш частою формою стійкого захворювання у шкільні роки.

Також вчені проаналізували результати VDAART після спостереження за дітьми віком до 6 років. І тут вони не виявили впливу добавок вітаміну D матері на ризик астми, хрипи, що повторюються, або й те, й інше у дітей.

Вчені зробили висновок: добавки вітаміну D не слід використовувати для запобігання астмі шкільного віку, яка найчастіше пов’язана з сенсибілізацією до аероалергенів. Тобто, якщо йдеться про алергічну астму, споживання вітаміну D під час вагітності матері не впливає на ризик її появи.

При цьому вчені виявили значний вплив добавок вітаміну D на імунну систему дітей, що розвивається, і те, що протягом перших 3 років життя додавання вітаміну D може знизити сприйнятливість до вірусної інфекції, як було показано в недавньому клінічному дослідженні за участю дітей старшого віку.

«МП» також писала, що нові ліки від астми, схвалені NHS, називають «чудо-ліками»: про які ліки мова – читайте тут.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама