Чи потрібно робити щеплення тим, хто перехворів на COVID-19

Дата створення: 09 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чи потрібно робити щеплення тим, хто перехворів на COVID-19

Згідно з дослідженням вчених Науково-дослідного інституту Альтамедика (Італія), імунологічна пам’ять про SARS-CoV-2 зберігається надовго

На думку експертів, ті, хто перехворів на коронавірус, більше не потребують вакцинації.

— Людина, яка перехворіла, може знову заразитися, але не захворіти. Жоден пацієнт, який переніс коронавірусну інфекцію, жодного разу не опинився в реанімаційному відділенні через COVID-19, — наголошує керівник дослідження, професор Клаудіо Джорландіно, цитує портал La Repubblica.

Такого висновку вчені дійшли в ході дослідження, яке провели за допомогою унікального методу, проточної цитометрії на пам’яті В-лімфоцити. Виявилося, що імунологічна пам’ять SARS-CoV-2 зберігається протягом тривалого часу, невизначено довго.

— Під час інфекції В-лімфоцити готові до реактивації одразу, коли вони вступають у контакт із вірусом. Вони перетворюються на плазматичні клітини, які потім генерують специфічні антитіла. Природний імунітет набагато вищий у порівнянні з вакциною. Вона активна лише проти частини вірусу, спайкового білка, у той час як природні антитіла активні проти всього вірусу і не бояться його варіантів, — зазначив вчений.

Експерт вважає, що вакцинування другою бустерною дозою марно. І тим самим спростовує ранні дослідження, згідно з якими пацієнти, які перехворіли на коронавірус, потребують вакцинації.

Дослідження було на конгресі Італійського суспільства генетики людини.

Читайте також: Щорічне щеплення від грипу знижує у людей віком від 40 років ризик інсульту на 12%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама