Чи виділяє шпинат нітрати при нагріванні

Дата створення: 27 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чи виділяє шпинат нітрати при нагріванні

Позиція Європейської ради з продовольчої інформації (EUFIC) радикально змінила колишню позицію щодо цього питання

Шпинат, залежно від того, де він росте, може містити високу концентрацію нітратів, речовин, які самі по собі є нешкідливі. Однак при нагріванні вони мутують у канцерогенні нітрозаміни. При попаданні разом з їжею в організм ці токсини можуть вразити печінку, спричинити крововилив, конвульсії та навіть стати причиною коми.

Кілька років тому експерти з Агентства харчових стандартів та Європейської ради з продовольчої інформації провели дослідження, в якому було проаналізовано ефекти деяких продуктів, приготовлених у мікрохвильовій печі. Серед різних продуктів, які частково змінили свій склад, — а тому їх не рекомендувалося нагрівати, — був шпинат. Однак згодом фахівці EUFIC змінили свою думку після того, як студент із Гонконгу довів, що нагрівання шпинату з належною обережністю є безпечним.

Нагрівати шпинат не є небезпечним, якщо робити це в мікрохвильовій печі або на маленькому вогні. Мутація нітратів у небезпечні нітрозаміни відбувається лише за дуже високих температур. А це означає, що не можна просто допустити, щоб він підгорів.

Читайте також: Чи можна їсти варену картоплю наступного дня

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама