Чи захищають антирадіаційні наклейки від електромагнітних хвиль смартфонів

Дата створення: 06 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чи захищають антирадіаційні наклейки від електромагнітних хвиль смартфонів

Електромагнітні хвилі вважаються потенційно небезпечними для здоров’я. Вони підвищують ризик пухлин головного мозку, викликають головний біль, шум у вухах, безсоння, безпліддя і т. д. Однак, чи захищають від них антирадіаційні наклейки для смартфонів, які стали популярними останнім часом?

Французька агенція з продовольства, навколишнього середовища та гігієни та безпеки праці (ANSES), яка вивчає можливі ризики, пов’язані з поширенням 5G, спростовує це.

«Нині немає доказів впливу на здоров’я, пов’язаного з впливом джерел електромагнітних полів, які відповідають поширеному цифровому використанню», — написали вони у статті.

І уточнили, що вивчення можливих наслідків, таких як розвиток пухлин, зміна функціонування мозку або фертильність, продовжує залишатися предметом досліджень учених.

Виробники обіцяють, що антирадіаційні наклейки допомагають зменшити випромінювання на 96%, деякі бренди навіть заявляють про 99% захист. Але чи це так?

— Ці наклейки не мають доведеної ефективності та не є корисними, — заявив керівник Групи оцінки ризиків фізичних агентів ANSES Олів’є Меркель, цитує портал Green Me.

З цією позицією погоджується і почесний професор комп’ютерних наук на факультеті природничих наук та інженерії Університету Сорбонни Гі Пужоль.

— Ці латки є контрпродуктивними. Якщо телефону заборонено передавати, він збільшить свою потужність, наповнивши користувача сильнішими хвилями, — зазначив професор.

Найкраще рішення, на думку експертів, полягає у щоденному використанні комплекту гучного зв’язку, пристрою, який тримає телефон трохи далі від голови та ефективно обмежує вплив електромагнітних хвиль.

Читайте також: Діти, які багато часу проводять у смартфонів і телевізорів, дурнішають

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама