Чи захистять вакцини від нових підваріантів COVID-19

Чи захистять вакцини від нових підваріантів COVID-19

Вірус SARS-CoV-2 продовжує мутувати. Чи можуть його останні варіанти, Pirola, Eris і Fornax стати причиною чергової епідемії?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), варіант BA.2.86 (Pirola) було виявлено як мінімум у шести країнах. Однак на нього зараз припадає менше ніж 1% випадків коронавірусної інфекції. При цьому варіант Fornax, або FL.1.5.1, був виявлений у 145% інфікованих, а варіант Eris — всього у 05% хворих.

Епідеміолог Університету Джона Хопкінса (США) Девід Дауді вважає, що FL.1.5.1 (Fornax) стане чинним варіантом коронавірусу. Однак він не викличе тієї хвилі інфекцій, яку спровокував Omicron минулої зими.

Підваріант Pirola BA.2.86 містить понад 35 мутацій у ключових частинах вірусу у порівнянні з Omikron XBB.1.5. Під час тестування вірусу експерти виявили, що люди, які раніше були вакциновані або інфіковані, мають антитіла до цього варіанту коронавірусу.

Вчені припускають, що оновлені вакцини збільшать відповідь антитіл проти всіх варіантів, що циркулюють зараз, включаючи BA.2.86. Так, згідно з клінічними даними, модифікована вакцина Moderna проти COVID-19 у дев’ять разів підвищує кількість антитіл, здатних нейтралізувати BA.2.86 (Pirola).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама