Чи зможе паніка в Китаї викликати пандемію COVID-19 у всьому світі

Чи зможе паніка в Китаї викликати пандемію COVID-19 у всьому світі

Згідно зі статистикою, найближчими місяцями в Піднебесній від коронавірусу можуть померти до мільйона людей. Причина цього — низький рівень вакцинації

— Досі Китай утримував смертність на низькому рівні, але не зміг використати час для підвищення рівня вакцинації, особливо серед людей похилого віку. Це і призвело до нового зростання захворювань, яке зараз спостерігається не тільки у Китаї, а й у Європі. Так, у Великобританії щодня діагностується 1300 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, — каже професор Лондонської школи гігієни та тропічної медицини Мартін Маккі, цитує Mail Online.

Загроза нових штамів, таких як смертельний варіант «Дельта», а також низький рівень вакцинації підвищують ризик пандемії COVID-19 у всьому світі. Однак не всі фахівці так схильні думати.

— Варіант Omicron BF.7 не є глобальним. Крім того, гібридний імунітет забезпечує хороший перехресний захист від важких захворювань як нових, так і старих варіантів, — пояснює професор Університету Східної Англії Пол Хантер.

Також експерти вважають, що китайські вакцини проти COVID-19 — Sinovac та Sinopharm — менш ефективні, ніж вакцини на основі мРНК, які використовуються в більшості інших країн.

Проте ситуація у Китаї залишається дуже напруженою, про що нещодавно заявив генеральний директор Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адхан Гебрейєсус.

— ВООЗ дуже стурбована розвитком ситуації в Китаї, де збільшується кількість тяжкохворих COVID-19, — зазначив Гебрейєсус.

Читайте також: Вчені назвали симптоми COVID-19 у вакцинованих людей

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама