Чим дихати: Україна почала закуповувати медичний кисень у Польщі

Дата створення: 27 Жовтня 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Чим дихати: Україна почала закуповувати медичний кисень у Польщі

Як відомо, в Україні у жовтні 2021 р. медичні установи у багатьох регіонах зіткнулися з проблемою нестачі медичного кисню. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив таку ситуацію тим, що два заводи, які були основними постачальниками медичного кисню до лікарень для коронавірусних хворих, тимчасово зупинили свою роботу у зв’язку з регламентними роботами на період 10-15 днів, а ще один виробник медичного кисню також не може тимчасово виконувати свої функції через технічні причини.

Ситуація у регіонах

Ситуація з постачанням кисню останніми днями помітно ускладнилася. Про гострий дефіцит медичного кисню у лікарнях, якого вистачить лише на кілька годин, 25 жовтня 2021 р. заявили у Чернігівській міськраді. Про те, що запасів кисню залишилося на 3 доби поінформували у Херсонській обласній адміністрації.
Критична ситуація з медичним киснем склалася і у м. Одеса. Місцеве видання «Думська» 26 жовтня 2021 р. проінформувало про те, що «залежних від кисню пацієнтів перевозять із корпусу на вул. Міхновського, в якому закінчився кисень, у корпус на вул. Ядова, бо там є кріоциліндр на 14 тонн кисню».

Який вихід знайшли в МОЗ?

Віктор Ляшко повідомив, що проблема з постачанням медичного кисню в період, коли українські заводи не можуть його виробляти, вирішена за рахунок налагодження постачання з Польщі. «Україна почала закуповувати кисень у Польщі. Це швидше, ніж везти кисень із Донецької, Луганської чи Запорізької областей. Мінінфраструктури досить швидко, за один день, видало всі необхідні дозволи, і дистриб’ютор, який постачає цей кисень, привіз пару машин із Польщі та розвіз лікарнями», – уточнив Віктор Ляшко.

Пацієнти з коронавірусом мають право безкоштовно зробити КТ: що для цього потрібно – читайте тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама