Чим небезпечна нестача сну на кожному етапі життя людини

Чим небезпечна нестача сну на кожному етапі життя людини

На будь-якому етапі життя людини достатня кількість сну є одним із найбільш важливих факторів, що впливають на психічне здоров’я, розумову працездатність та фізичний стан.

Професор Оксфордського університету (Великобританія), сонолог Колін А. Еспі на сторінках журналу Psychology Today розповів, як нестача сну на будь-якому етапі життя може спричинити загрозу організму.

Діти: сон сприяє когнітивному розвитку

Діти в перший рік життя сплять багато, новонароджені до 16 год. Під час сну мозок немовляти розвивається, також виділяється необхідний гормон росту. Для дітей сон є активною частиною когнітивного розвитку. Відповідно, недолік його може викликати затримку в розумовому розвитку.

Підлітки не висипаються

У підлітків добовий ритм починає змінюватися, а час сну зміщується більш на пізні години. Підлітки зазвичай не сплять до пізньої ночі, а вранці їм важко прокинутися. Це може спричинити втому, поведінкові проблеми, а також труднощі з концентрацією уваги.

Дорослі вразливі до сну

Дорослі найвразливіші до порушень сну, викликаних психологічними проблемами. У цих ситуаціях, крім зміни навичок сну, може допомогти психотерапія. Ліки можуть підтримувати сон у короткостроковій перспективі, але не перемогти основні причини безсоння.

Літні люди страждають від безсоння

Люди похилого віку, як правило, легко засинають, але частіше прокидаються вночі та рано встають. Такий фрагментований сон може спричинити втому і сонливість протягом дня і призвести до погіршення розумового чи фізичного самопочуття. Є дані, що безсоння у людей похилого віку пов’язане з частотою переломів стегна в результаті падінь. Проблеми з засипанням та порушення сну у людей похилого віку можуть бути провісниками інших захворювань, у тому числі хвороби Паркінсона, або деменції.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама