Читання книг допомагає перемогти стрес краще, ніж музика

Дата створення: 05 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Читання книг допомагає перемогти стрес краще, ніж музика

Згідно з дослідженням вчених Університету Сассексу (Великобританія), всього шість хвилин читання зменшують рівень стресу на 68%, тоді як музика лише на 61%, випита чашка чаю на 51%, а піша прогулянка — лише на 42%

Читання книг корисне для серця

Хороша книга не лише дозволяє подолати стрес та тренує пам’ять. Читання книг також уповільнює серцебиття, послаблює м’язову напругу та допомагає заспокоїтися. Такого ефекту не вдається досягти навіть за фізичних тренувань, під час яких людина залишається зосередженою на повсякденних турботах.

— Спостерігаючи за сюжетом, людина забуває про свої справи та слідує уяві автора, — каже дослідник, доктор Льюїс Фордер, пише портал Il Giornale.

За словами дослідника споживчої поведінки Американського університету Крістеля Рассела, читання книг можна розглядати як форму терапії. Спостерігаючи за вчинками героїв, читач може глибше проаналізувати свої проблеми та вирішити їх.

Читання книг запобігає хворобі Альцгеймера

Читання книг — це своєрідний спосіб покращення пам’яті мозку. Воно змушує бути пильним, звертати увагу на дрібні деталі та стежити за сюжетом. Це знижує можливість розвитку дегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера або деменція.

  • Згідно з дослідженням вчених, година читання на день допомагає значно запобігти хворобі Альцгеймера або деменції.

Щобільше, згідно з дослідженням вчених Єльського університету (США), читання книг сприяє довголіттю. Вони проаналізували медичні дані 3635 осіб. Усі вони були поділені на три групи. У першу увійшли респонденти, які не читають книги. У другу — ті, хто читає не більше 3,5 години на тиждень, і в третю —  ті, хто читає понад 3,5 години на тиждень.

Дослідники проаналізували тривалість життя учасників. Як виявилося, ті, хто читав понад 3,5 години на тиждень, протягом 12 років після дослідження жили на 32% довше, ніж інші учасники експерименту.

Читайте також: Діти, які багато дивляться телевізор, схильні до депресії та агресивності

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама