Чоловіки частіше страждають на хворобу Паркінсона, ніж жінки

Чоловіки частіше страждають на хворобу Паркінсона, ніж жінки

Хвороба Паркінсона — це хронічне нейродегенеративне захворювання центральної нервової системи, що впливає на рухові функції організму. З прогресуванням захворювання погіршується пам’ять, порушується сон, з’являється депресія. Згідно з дослідженнями, хвороба Паркінсона вражає чоловіків частіше, ніж жінок.

Найчастіше хвороба Паркінсона з’являється після 60 років, але від 5% до 10% випадків — у віці до 50 років. Лікарів турбує той факт, що цей розлад дедалі частіше вражає молодих людей. Ранні форми хвороби Паркінсона іноді передаються у спадок. Деякі їх пов’язані з мутацією специфічних генів.

Спочатку симптоми хвороби Паркінсона слабко виражені, й хвороба розвивається поступово. Однією з основних її ознак є м’язова скутість, яка ускладнює рух та міміку. Пацієнти також часто скаржаться на хворобливі м’язові спазми та повільні, мляві рухи.

М’язова скутість викликає проблеми з рухливістю. Людині важко нормально пересуватися, її кроки стають дедалі коротшими. Відчуття тяжкості ніг також може вказувати на хворобу Паркінсона. Згодом пацієнти мають труднощі з одяганням взуття, відчувають тиск на ноги.

Проте проблеми з рухливістю — не єдині симптоми, які можуть вказувати на хворобу Паркінсона. Хвора людина може відчувати труднощі з промовою, ковтанням та жуванням, можуть виникнути запори та проблеми із сечовипусканням. Хвороба Паркінсона також часто супроводжується депресією та іншими емоційними розладами.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама