Чому ангіна повертається

Дата створення: 20 Травня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Чому ангіна повертається

Деякі діти схильні до повторних інфекцій мигдаликів

Ангіна у дитини: небезпека ускладнення

Стрептококова інфекція горла вражає майже 600 млн дітей щорічно. Деякі з них схильні до повторних ангін через низький імунітет, а також генетичної схильності до хвороби. Це дуже небезпечно, адже інфекція може призвести до пошкодження серця. Вчені Інституту імунології Ла-Хойї (США) вирішили з’ясувати, як повторна ангіна, або тонзиліт, може спричинити ускладнення на серці.

Ангіна: від чого виникає

Фахівці досліджували зразки тонзилярної тканини у 146 дітей віком від п’яти до 18 років, які перенесли тонзилектомію, або видалення мигдаликів.

При мікроскопічному аналізі тонзилярної тканини було виявлено, що частина, яка називається «зародковим центром» (вона є місцем, де В-лімфоцити та Т-лімфоцити працюють разом, щоб сформувати антитіла для боротьби з інфекцією), була меншою у дітей з рецидивними інфекціями горла. Також кров цих дітей продемонструвала менше антитіл проти стрептококового пірогенного екзотоксину, SpeA.

Діти в контрольній групі показали високий рівень титрів антитіл проти SpeA, припускаючи, що вони зазнавали впливу бактерій, але не розвивали інфекцію через хороший імунітет і здатність боротися з організмом.

Крім того, дослідницька група визначила два варіанти гена лейкоцитарного антигену людини, які були пов’язані з вищим ризиком рецидивного тонзиліту (РТ), припускаючи, що деякі респонденти можуть мати спадкову схильність.

Таким чином, результати дослідження показують, що комбінація імунологічних та генетичних факторів може бути відповідальна за рецидивний тонзиліт або інфекції горла в деяких дітей.

Ангіна: без антибіотиків, але із вакциною

Дослідники вважають, що запобігти рецидивам ангіни можна, якщо створити спеціальну вакцину. Вона могла б допомогти уникнути інвазивних операцій та дорогих антибіотиків, які мають побічні ефекти для організму.

— Існує важливий імунологічний, а також генетичний компоненти, які спільно сприяють рецидиву стрептококового горла. Розв’язувати цю проблему можна завдяки щепленню, — зазначив професор відділу відкриття вакцин, імунолог Шейн Кротті, повідомляє Medindia.

Результати дослідження опубліковано у журналі «Наука. Трансляційна медицина» (Science Translational Medicine).

Читайте також: Ангіна

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама