Чому через зміну погоди відбуваються перепади кров’яного тиску

Чому через зміну погоди відбуваються перепади кров'яного тиску

Найчастіше на зниження артеріального тиску багато хто скаржиться перед дощем. Так організм захищає стінки судин від надмірного навантаження. Взимку при зниженні температури судини часто звужуються, що навпаки підвищує тиск. Це може спричинити головний біль, нудоту, слабкість, дратівливість. Є також інші фактори, що впливають на зміну атмосферного тиску та його вплив на організм людини.

Циклони та антициклони. Зміни в атмосферному тиску пов’язані з пересуванням погодних систем, таких як циклони та антициклони. При наближенні циклону (низького тиску) атмосферний тиск починає падати, а за наближення антициклону (високого тиску) — зростати. Ці зміни пов’язані з переміщенням повітряних мас та різницею в температурі та вологості, що може призводити до змін погоди, включаючи дощ, сніг та інші атмосферні явища.

Деякі люди чутливі до змін тиску і можуть переживати головний біль, погіршення самопочуття, біль у суглобах та інші симптоми перед зміною погоди.

Перепади температури. Взимку звуження судин при зниженні температури може підвищити артеріальний тиск. Однак цей ефект має короткостроковий характер.

Висота над рівнем моря. Атмосферний тиск змінюється залежно від висоти над рівнем моря. На великих висотах тиск нижчий, що може впливати на роботу легень та кровообіг.

Отже стрибки атмосферного тиску пов’язані з різними чинниками. Ці зміни впливають на організм. Але механізми їхнього впливу все ще вивчаються.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама