Чому на менінгіт хворіють діти

Чому на менінгіт хворіють діти

Хто ще схильний до високого ризику цього захворювання?

Менінгіт у дітей: симптоми

Найбільшу небезпеку це захворювання становить для дітей до 5 років  через низький имунітет. Також він небезпечний і для людей похилого віку. У цих категорій хворих відзначається найвища летальність.

У домашніх умовах визначити менінгіт у дітей досить складно. Найперші його прояви схожі на ознаки ГРВІ: підвищення температури, нездужання, головний біль.

Якщо разом із симптомами звичайної застуди, отиту або гаймориту у дитини раптом з’являється сильний головний біль, нудота, блювання, біль у спині та шиї, будь-який висип, батькам слід терміново викликати швидку допомогу.

Фахівці поставлять попередній діагноз та відвезуть дитину до лікарні. Діти з ознаками високого внутрішньочерепного тиску та набряку головного мозку госпіталізуються до відділення реанімації.

Менінгіт: як лікувати у вагітних та мам, що годують грудьми

Лікування менінгіту у вагітних і жінок, що годують грудьми, проводиться тільки в стаціонарних умовах, самолікування є неприпустимим. Чим раніше жінці буде надано допомогу, тим більша ймовірність сприятливого результату хвороби та вчасного народження здорової дитини.

У ході лікування виконується постійне спостереження за станом плоду. При виявленні ускладнень застосовується відповідна терапія. В останньому триместрі при значному погіршенні стану вагітної та плоду може бути показаний екстрений кесарів розтин.

Як менінгіт може вплинути на людей похилого віку

У літньому віці підвищується ризик захворювання на пневмококову інфекцію. Для цієї категорії людей менінгіт є найбільш небезпечним, оскільки через ослаблення захисних механізмів може швидко призвести до смерті. При підозрі на зараження слід негайно розпочати лікування, але тільки в умовах стаціонару під чітким контролем лікаря.

Менінгіт та його наслідки

Ускладнення цього захворювання дуже тяжкі. У 20% пацієнтів, які перенесли менінгіт, відзначаються довгострокові наслідки хвороби: проблеми з пам’яттю, мовленням, слухом, зором, порушення координації, судоми. У разі розвитку сепсису можуть залишитись шрами, наслідки ампутації кінцівок.

При несвоєчасному лікуванні існує ймовірність серйозних ускладнень: епілепсія, гідроцефалія, параліч, порушення психічного розвитку. Присутній також ризик летального кінця.

Читайте також: Менінгіт

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама