Чому на нігтях з’являються темні смуги

Дата створення: 27 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чому на нігтях з'являються темні смуги

Згідно зі статтею, опублікованою в Індійському дерматологічному журналі, це вказує на високий рівень холестерину в крові

Чим небезпечний підвищений холестерин

Холестерин є ліпідною речовиною, яка міститься в клітинах організму. Частина його виробляється печінкою, а частина надходить з їжею. Сам холестерин нешкідливий, якщо його рівень не перевищує допустиму норму, яка становить від 100 до 129 мг/дл.

Небезпеку становлять ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ), або так званий «поганий холестерин». Він сприяє виникненню атеросклеротичних бляшок на стінках судин, що підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту. Найкращий спосіб визначити його — здати аналіз крові. Однак є інші ознаки, які вказують на те, що холестерин вийшов з-під контролю. Одна з них — нігті.

Небезпечний симптом

Зміна поверхонь нігтів може багато розповісти про стан здоров’я. Якщо на нігтьових пластинах з’являються «зморшки» темного кольору, коричневого чи фіолетового, це може бути явним показником високого рівня холестерину в крові.

Фахівці Американської асоціації дерматологів вважають, що такі «зморшки» можуть також з’явитися в результаті трав. Але якщо ви не пам’ятаєте, де і коли їх одержали, зверніться до лікаря. Адже вони можуть бути ознакою серцевих захворювань, спричинених затиканням артерій. Це так звані осколкові крововиливи, які часто проявляються лінією, що нагадує скалку під нігтем.

Накопичення холестерину в крові може бути в основі цього явища. Адже, затикання артерії обмежує приплив крові до різних частин тіла. Так, через нестачу кровообігу нігті можуть потемніти або розшаровуватися. Тому так важливо за такого симптому відразу звернутися до лікаря, щоб не допустити розвитку тяжкого захворювання.

Читайте також: Як захворювання шлунково-кишкового тракту відбиваються на стані шкіри

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама