Чому не можна пити чай на голодний шлунок

Чому не можна пити чай на голодний шлунок

Чорний чай корисний здоров’ю. Він містить цінні поліфеноли, що мають протиракові та протизапальні властивості. Згідно з дослідженням британських учених, споживання трьох чашок цього напою щодня знижує ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту. Чорний чай підтримує травну систему, зміцнює імунітет, очищає організм від токсинів та знижує рівень холестерину. Однак іноді він викликає побічні ефекти, такі як нудота та біль у животі.

Викликає запаморочення та болі

Чай не можна пити на голодний шлунок. До його складу входять інгредієнти, що згубно впливають на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Дубильні речовини, які в листі відповідальні за гіркий смак, мають в’язку дію. Це може спричинити подразнення травної системи та спричинити нудоту, болі в животі, а в деяких випадках — і блювання. Чай, випитий натще, також може викликати запаморочення та печію. Чутливим особам для появи нудоти достатньо зробити кілька ковтків міцного чорного чаю.

Вимиває вітаміни

Нудота або блювота після вживання чаю, як і кави, також можуть бути спричинена його міцністю. Люди, які п’ють багато чаю, також можуть відчувати психічні симптоми, такі як підвищена тривожність та паніка. Це пов’язано зі вмістом кофеїну в чайному листі. Як і у випадку з кавою, надмірне вживання чаю може вимивати з організму вітаміни та мінерали (у тому числі магній, дефіцит якого негативно позначається на психічному стані).

Оптимальна щоденна кількість чаю індивідуальна. Проте лікарі радять випивати на день не більше 300 мг (близько 3 чашки). І радять пити його без цукру та солодкого.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама