Чому не варто використовувати соду при циститі: дослідження

пачка соды

Цистит, або запалення сечового міхура, виникає в результаті інфекції, зазвичай грамнегативних бактерій, наприклад, кишкової палички. Це захворювання проявляється болями внизу живота та хворобливим сечовипусканням. Іноді спостерігається підвищена температура та гематурія.

Лікування циститу полягає у прийманні препаратів з бактеріостатичним ефектом та вживанні великої кількості рідини. Зазвичай хвороба зникає мимоволі протягом кількох днів.

Харчова сода, або бікарбонат натрію, при змішуванні з водою має лужну реакцію. Вона змінює рН сечі, який зазвичай кислий. Це може полегшити симптоми циститу. Харчова сода також має антибактеріальну та протизапальну дію. Впливає на розчинення каменів у нирках із сечової кислоти та цистеїну.

Згідно з одним дослідженням, використання водного розчину харчової соди при інфекції сечовивідних шляхів було ефективним для полегшення симптомів інфекції, особливо у жінок з кислим рН сечі. На думку авторів, цей метод недорогий, простий у застосуванні та пов’язаний з низьким ризиком розвитку побічних ефектів.

Можливі побічні ефекти

Проте результати досліджень безпеки застосування харчової соди перорально непереконливі. Щобільше, неправильне пероральне прийняття соди може призвести до серйозних наслідків для здоров’я: електролітних та кислотно-лужних порушень.

Згідно з дослідженням вчених Каліфорнійського інституту (США), у 5% людей, які приймали соду як лікувальний засіб проти циститу, спостерігалися побічні ефекти.

Побічні ефекти приймання соди:

  • нудота;
  • блювання;
  • болі в животі;
  • ураження шлунково-кишкового тракту;
  • судоми;
  • кома.

Ризик небезпечних наслідків можливий у разі тривалого застосування. Тому соду при циститі можна приймати лише тимчасово та дуже акуратно. Лікарі радять звернути увагу на інші засоби лікування циститу, такі як трави. Їхня ефективність не викликає сумнівів, а самі вони не мають побічних ефектів.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама