Чому не всі вітаміни D зміцнюють імунітет: дослідження

Чому не всі вітаміни D зміцнюють імунітет: дослідження

Вітамін D потрібний для правильного функціонування організму. Його дефіцит може стати причиною багатьох інфекційних та хронічних захворювань. Однак не всі вітаміни цієї групи надають позитивний вплив на організм

Вчені з Університетів Суррея та Брайтона (Великобританія) стверджують, що лише вітамін D3 здатний зміцнити імунітет. Вони відзначають, що діють  вітаміни D2 і D3 по-різному, але вплив першого на організм дуже сумнівний. Експерти пояснюють це тим, що існують значні відмінності між типами вітаміну D.

Дослідники вивчили вплив двох видів вітаміну D — D2 та D3 — на активність генів у крові людини. Добровольці протягом 12 днів приймали вітаміни. Як показали результати експерименту, D3 допомагає організму боротися з вірусними та бактеріальними інфекціями, тоді як D2 не має подібних переваг.

— Як виявилося, лише вітамін D3 стимулює сигнальний шлях інтерферону І типу в організмі. Це — важлива частина імунної системи, що забезпечує першу лінію захисту від бактерій та вірусів. Таким чином, наявність здорового рівня вітаміну D3 може допомогти запобігти розвитку інфекції, тоді як вітамін D2 не має таких властивостей, — пояснив провідний автор дослідження, професор Колін Сміт, пише Radio ZET.

Джерелом D2 є переважно продукти рослинного походження та гриби. А вітамін D3 міститься у таких продуктах тваринного походження, як у рибі, печінці, яйцях, олії.

Результати дослідження були опубліковані в журналі «Рубежі в імунології».

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама