Чому ниють зуби після лікування кореневих каналів

Дата створення: 02 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чому ниють зуби після лікування кореневих каналів

Біль після лікування кореневих каналів зуба має продовжуватися протягом кількох днів, а потім затихнути. Це нормально, пояснюють стоматологи. Але тривалий сильний біль вказує на те, що під час лікування щось пішло не так

До лікування кореневих каналів (його також називають ендодонтичним) стоматологи вдаються, коли пульпа була пошкоджена бактеріями, найчастіше внаслідок карієсу. Лікар видаляє заражену пульпу, а після очищення і дезінфекції заповнює простір, що утворився, спеціальним матеріалом. Це вдається врятувати зуб, хоча образно кажучи, він лишається «мертвим». Але чому після лікування іноді виникає тривалий біль?

Найчастіша причина — це запалення. Інфекція може викликати набряк зубної зв’язки. Через кілька днів після процедури запалення пройде, а разом із ним зникне і набряк.

Однак буває так, що бактерії, що атакували пульпу зуба, вижили та продовжують руйнувати навколишні тканини, що спричиняє біль. І тут допоможе приймання антибіотиків, які призначить лікар.

Друга причина — це використання стоматологом надмірної кількості матеріалу для пломбування. Якщо він виступає із зуба, то при кожному прикусі чи стисканні щелепи це викликатиме дискомфорт. Необхідно звернутися до лікаря, щоб він видалив надлишки пломби.

Третя причина полягає в тому, що кутні зуби можуть мати декілька каналів. Якщо фахівець під час процедури їх не помітив чи очистив не всі від пошкодженої пульпи, це спричинить біль. Вона також проявиться, якщо було пропущено один із пошкоджених нервів.

Згідно з четвертою причиною, можна постраждати й від перидентальних тканин, які під час процедури були випадково пошкоджені та заражені бактеріями.

Все це говорить про те, що після відвідування стоматолога необхідно почекати деякий час, поки пройде запалення, щоб переконатися, що процедура була успішною. В іншому випадку слід відразу звернутися до лікаря.

Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама