Чому при подагрі від цукру слід відмовитись

Дата створення: 12 Травня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Чому при подагрі від цукру слід відмовитись

А фруктоза викликає підвищений ризик цього запалення

Подагра: що їсти не можна

Подагра — це артритний стан, викликаний відкладенням кристалів, які складаються з урату мононатрію, а також супроводжується сильними нападами болю і запалення, що повторюються.

Одним з основних факторів ризику подагри є гіперурикемія, або високий рівень сечової кислоти у крові. Сечова кислота є кінцевим продуктом розпаду пурину, а пурини отримують переважно з червоного м’яса. Солодощі теж під забороною, адже вони провокують розвиток ожиріння, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань. Однак особливо небезпечна при подагрі фруктоза.

Чому подагра не любить фруктозу   

Фруктоза, що міститься в яблуках, грушах та інших фруктах, є натуральним цукром. При її розщепленні до організму надходять пурини, які сприяють утворенню сечової кислоти. Тому медики радять хворим, які страждають на подагру, обмежити кількість натуральних фруктових соків. А згідно з дослідженнями вчених у 2010 році, ризик подагри у жінок, які щодня п’ють апельсиновий сік, на 41% вищий, ніж у тих, хто споживає його рідко. Тому медики наполегливо радять таким пацієнтам відмовитися не тільки від продуктів, що містять цукор, але також і натуральних соків, і меду.

Читайте також: Подагра

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама