Чому при явних симптомах «Омікрону» тест негативний

Чому при явних симптомах «Омікрону» тест негативний

Для нового варіанта коронавірусної інфекції характерна відстрочена позитивність

Новий варіант «Омікрону 5» має характерні симптоми коронавірусу. Він супроводжується застудою та болем у горлі, слабкістю, блюванням, діареєю, лихоманкою. Тест дозволяє виявити вірус SARS-CoV 2. Однак часто виявляється негативним. Чому так відбувається? На думку експертів, є три різні причини.

Імунна система: на думку більшості дослідників, основна причина знаходиться в імунній системі, яка активується, як тільки вступає в контакт із вірусом. Саме в цей час починають проявлятись перші симптоми захворювання. Проте вірусне навантаження ще настільки висока, щоб його можна було виявити з допомогою тесту. Швидкість нашої імунної системи обумовлена вакцинами або тим, що ми вже вступили в контакт із вірусом.

Тести на антигени: інша причина може бути пов’язана з тим, як проводяться тести на антиген DIY. Часто буває, що біологічний матеріал погано зібраний. Як результат, хибнонегативний тест.

Вірусне навантаження варіантів «Омікрон». Нові штами, такі як «Омікрон 5», супроводжуються нижчим накопиченням вірусних частинок у клітинах носа, що ускладнює можливість виявити їх за допомогою тесту на антиген. Крім того, «Омікрон 5» вражає верхні дихальні шляхи, не торкаючись легень. Отже, накопичення вірусів є значно нижчим, ніж у попередньому варіанті «Дельта».

Що ж робити? Якщо у вас спостерігається типова симптоматика коронавірусної інфекції, але перші мазки тесту негативні, повторіть тест через кілька днів, коли вірусне навантаження підніметься. Цілком ймовірно, що при вторинному тесті її буде виявлено.

Читайте також: Вчені назвали нові симптоми після тривалого COVID-19

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама