

Чому у деяких батьків формується негативна думка про проведення вакцинації дітей за віком?» – відповідає педіатр Наргіз Гусейнова.
– Буває, приходять батьки на прийом і кажуть, наприклад: «моя дитина не вакцинована і не хворіє, а дитина наших друзів вакцинована, і постійно хворіє». Або є батьки, які говорять, що, наприклад, старша дитина в сім’ї вакцинована і часто хворіє, а менша – не дотримувалась календаря вакцинації за віком і не хворіє.
Насправді, це ніяк одне з одним не пов’язано. Але для батьків це дуже явно, і їм здається, що така ситуація пов’язана саме з вакцинацією. Це не вірно. Існує світова статистика за всіма видами захворювань з т.зв. календаря вакцинації, яка чітко демонструє, що при низькому охопленні вакцинації відзначається зростання захворюваності.
Є багато причин та факторів, які можуть пояснити приклади, про які говорять батьки. Починаючи з того, що у невакцинованої дитини могла бути низька контактність, бо вона не відвідує дитячі колективи, а дитина яка «постійно хворіє» ходить в садок регулярно. Можуть впливати: різні побутові, кліматичні умови, наявність супутніх захворювань, індивідуальні особливості імунної системи дитини і т. д.
Батьки роблять висновки по кільком дітям зі «свого поля зору» і плюс «підливають масла у вогонь» представники руху, так би мовити, антивакинції. Медичне співтовариство має набагато ширшу вибірку для своїх висновків.
Більше питань і відповідей про вакцинацію дітей в інтерв’ю з Наргіз Гусейновою на МП.