Чи можна давати планшети та смартфони дітям до 5 років: дослідження

Чи можна давати планшети та смартфони дітям до 5 років: дослідження

Учасниками дослідження стали 699 дітей (333 дівчинки та 366 хлопчиків), інформацію про стан здоров’я яких вчені аналізували починаючи з того моменту, коли дітям виповнилося 18 місяців. Найцікавіше, що передумови для того, щоб користуватися планшетом були невисокі, оскільки вдень діти були зайняті. Понад 2/3 малюків (68%) перебували в денних стаціонарах на умовах повного дня. Їх батьки повинні були знати про шкоду тривалого перебування дитини з телефоном або планшетом (майже дві третини батьків, 64%, мають вищу освіту).

При цьому батьки чесно дали відповідь на питання, скільки часу їхня дитина проводила за електронними носіями (телевізор, планшет, телефон, ігри тощо) у віці 18 місяців та 5 років у будні та вихідні.

Вчені з’ясували, що у 18 місяців (у 1,5 роки) діти близько 32 хв на день використовували електронні пристрої. Але вже до 5 років перегляд таких пристроїв займав 114 хв на день (середній показник). До п’яти років 67% дивилися програми більше години на день і приблизно один із 10 (11%) проводив в іграх більше години на день. Вчені нагадали, що максимальний час, який дозволяється для перегляду телефону та планшета на день, не повинен перевищувати 60 хвилин.

Велике захоплення телефонами та планшетами в 1,5 року на 59% збільшувало ризик розвитку проблем у взаєминах з однолітками до 5 років. Надмірний час проведення дитини з телефоном, телевізором або планшетом у віці 5 років був пов’язаний з підвищеним ризиком проблем з увагою та концентрацією, гіперактивністю та імпульсивністю, а також емоційними та поведінковими проблемами.

Результати показують, що тривале перебування за переглядом телефонів, планшетів та телевізора, пов’язана, серед іншого, з гіперактивністю, нетривалою увагою, поганою концентрацією та проблемами у відносинах з однолітками.

Дослідження опубліковано в медичному журналі BMJ Open.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама