COVID-19: лікарі пояснили, кому потрібна четверта доза вакцини

COVID-19: лікарі пояснили, кому потрібна четверта доза вакцини

З 3 січня 2022 року в Ізраїлі четверті дози вакцин стали пропонувати мешканцям старше 60 років. 5 січня вже влада Німеччини заявила про те, що хоче вести для ширшого кола населення вакцинацію четвертою дозою проти нового штаму «Омікрон». Аналогічні справи у Великобританії та США

Максимальний захист

Вчені Ізраїлю провели невелике дослідження. Вони вакцинували четвертою дозою вакцини Pfizer 154 медичних працівників. Як виявилося, після цього у них за тиждень концентрація антитіл у крові збільшувалася вп’ятеро, що свідчить про значне посилення захисту від тяжкої інфекції.

За даними Агентства з безпеки охорони здоров’я Великобританії, після двох доз вакцинації захист від інфікування становить 72% протягом пів року, а після ревакцинації – 88%.

– Необхідно чотири дози вакцини, щоб унеможливити розвиток кашлюку або поліомієліту. Цілком імовірно, що така сама ситуація і з коронавірусом, – каже імунолог та професор експериментальної медицини в Імперському коледжі Лондона Пітер Опеншоу.

Кожні пів року?

Дослідник Ендрю Поллард, під керівництвом якого була розроблена вакцина Oxford-AstraZeneca, більш обережний в оцінках і виступає за профілактику вірусних захворювань.

– Після третьої вакцинації протягом трьох місяців в організмі виробляються антитіла. І необхідно мати точніші дані, щоб розуміти, кому і коли слід вводити додаткові дози. Ми не можемо вакцинувати планету кожні пів року, – заявив учений.

На думку консультанта-нефролога-трансплантолога Імперського коледжу Лондона Мішель Віллікомб, ревакцинації потребують пацієнти із захворюваннями нирок. Як показали дослідження, у половини з них після введення двох доз не було вироблення антитіл, і тільки після введення третьої вдалося досягти невеликого поліпшення.

– Деякі хворі пацієнти з ослабленим імунітетом у порівнянні зі здоровими людьми не реагують адекватно на введення трьох доз, тому їм потрібні чотири, – зазначила Віллікомб.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама