COVID-19 може спричинити розвиток гіпертонії: вчені

COVID-19 може спричинити розвиток гіпертонії: вчені

Дослідження, опубліковане в журналі «Гіпертонія», показало, що вірус SARS-CoV-2 може сприяти розвитку гіпертонії у людей, які раніше не мали проблем з артеріальним тиском.

Американські вчені проаналізували електронні медичні карти 45 398 осіб, які перенесли коронавірусну інфекцію з березня 2020 року до серпня 2022 року. Також вони вивчили карти 13 864 пацієнтів, які перехворіли на грип з січня 2018 року до серпня 2022 року. Жодна людина, яка брала участь у дослідженні, раніше не страждала на гіпертонію.

Аналіз показав, що у 21% людей, госпіталізованих із COVID-19, і у 16% тих, хто був госпіталізований через грип, розвинулася гіпертонія протягом пів року.

Експерти вважають, що ризик розвитку гіпертонії був вищим у людей старше 40 років, чоловіків і людей з супутніми захворюваннями, такими як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ), ішемічна хвороба серця або хронічна хвороба нирок (ХХН). Крім того, пацієнти, інфіковані SARS-CoV-2, які отримували під час пандемії COVID-19 кортикостероїди та вазопресори (протинабрякові засоби), також були більш вразливими.

Дослідники наголошують, що хворі, як правило, мали низький соціально-економічний статус, що може підвищити їхню сприйнятливість до розвитку гіпертонії після зараження SARS-CoV-2. Іншими факторами ризику є наслідки ізоляції, недостатня фізична активність та нездорове харчування.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама