COVID-19: пандемія спричинила зростання депресивних розладів на 27,6%. Кількість тривожних розладів психіки збільшилась на 25,6%

Дата створення: 09 Листопада 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
COVID-19: пандемія спричинила зростання депресивних розладів на 27,6%. Кількість тривожних розладів психіки збільшилась на 25,6%

Вірус у нашій голові та наших думках. Як вплинула пандемія коронавірусу на наше психічне здоров’я? Адже ми не були готові до неї, насамперед психологічно, вважають науковці. Ми її зовсім не чекали, не прогнозували і навіть не могли подумати, що в спокійному ритмі життя 21-го століття може з’явитися така небезпечна і смертоносна штука, як коронавірус.

Страх і невпевненість, а не лише фізичні симптоми та ризик підвищеної смертності, приніс у наше життя COVID-19, вважають вчені. Як тут не посилитися тривожності та депресивним розладам. Спочатку ми взагалі не знали що це: картинки та відео з Китаю, а незнання та бажання дізнатися часто породжує безліч домислів – просто вводили у ступор: а ми взагалі зможемо далі жити?

Потім почався етап вивчення вірусу, робота над створенням вакцини і далі ця вакцина тестувалася в умовах реального часу. Як тривожно було витримати умови локдауну, безліч смертей у всьому світі, перші побічні ефекти вакцинації. Та й сам вірус дуже впливав на наше психічне здоров’я та когнітивні функції. І всі ці етапи життя разом із вірусом з нами був страх. Усвідомлюючи це, вчені вирішили оцінити вплив пандемії COVID-19 на поширеність великого депресивного розладу та тривожних розладів у всьому світі у 2020 р.

Дослідження

Автори провели дослідження під назвою «Глобальна поширеність та тягар депресивних і тривожних розладів у 204 країнах та територіях у 2020 р. через пандемію COVID-19», результати якого були опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet.

Вчені провели систематичний огляд даних про поширеність великого депресивного розладу та тривожних розладів під час пандемії COVID-19, опублікованих у період з 1 січня 2020 р. по 29 січня 2021 р.

Результати

Вчені проаналізували 5 683 унікальних джерел даних, з яких 46 досліджень відповідали критеріям великого депресивного розладу та 27 досліджень тривожних розладів.

Вчені виявили кілька тенденцій, що характеризували зв’язок між пандемією та рівнем психічного здоров’я людей.

Перша полягає в тому, що автори виявили два індикатори впливу COVID-19: щоденна частота інфікування SARS-CoV-2 та зниження мобільності людей були пов’язані зі збільшенням поширеності великого депресивного розладу та тривожних розладів.

Друга тенденція – у плані психічного здоров’я жінки постраждали від пандемії більше, ніж чоловіки, а молодші вікові групи були порушені більшою мірою, ніж старші.

Вчені оцінили додаткові 53,2 мільйони (від 44,8 до 62,9%) випадків великого депресивного розладу в усьому світі. Зростання депресивних розладів, пов’язане з пандемією, за аналізований період склало 27,6%.

Також автори оцінили додаткові 76,2 мільйонів (від 64,3 до 90,6%) випадків тривожних розладів у всьому світі. Зростання тривожних розладів через пандемію за досліджуваний період склало 25,6%.

Вчені акцентують увагу на тому, що пандемія загострила необхідність зміцнення систем психічного здоров’я у більшості країн світу. Стратегії пом’якшення наслідків можуть включати способи підвищення психічного благополуччя та профілактування даних захворювань, а також заходи щодо лікування людей із психічним розладом.

Результати дослідження про те, як Covid-19 впливає психічне здоров’я можна почитати тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама