COVID-19 порушує передачу інсуліну в крові, що може спричинити розвиток діабету

COVID-19 порушує передачу інсуліну в крові, що може спричинити розвиток діабету

Як відомо, хворі на діабет особливо схильні до ризику зараження COVID-19. Експерти пояснюють це тим, що діабет може послаблювати імунну систему. Проте інфікування вірусом SARS-CoV-2 порушує передачу інсуліну в організмі, що може призвести до розвитку діабету, вважають дослідники.

Вчені з Університету Осаки (Японія) вважають, що коронавірусна інфекція може спричинити діабет через здатність вірусу заважати передачі сигналів інсуліну в організмі. Вони виявили, що вірус SARS-CoV-2 активує ген IRF1, який кодує регуляторний фактор інтерферону 1, змінюючи сигнальні шляхи інсуліну та IGF-1 у легенях, печінці, жировій тканині та клітинах підшлункової залози. Як показало дослідження, порушення регуляції цукру в крові може призвести до нового початку діабету.

— Сигнальні шляхи інсуліну та інсуліноподібний фактор росту-1 (ІФР-1) є ключовими елементами у регулюванні енергетичного метаболізму та виживання клітин. Ми припускали, що SARS-CoV-2 впливає на цей шлях, викликаючи проблеми з регуляцією цукру в крові, — зазначив перший автор дослідження Джихун Шин, повідомляє AGI.

Щоб це довести, фахівці проаналізували набори даних експресії генів пацієнтів, інфіковані SARS-CoV-2. Потім відзначили ті гени, які були помітно виражені або недостатньо експресовані у порівнянні з неінфікованими пацієнтами.

Подальші досліди показали, що експресія IRF1 підвищена у пацієнтів похилого віку, людей з ожирінням і хворих на діабет. Синергетичний ефект цих факторів (вік, стать, ожиріння, діабет) з вірусом SARS-CoV-2 означає, що експресія IRF1 відбувається з вищою швидкістю, що може пояснити, чому ці пацієнти вразливіші до коронавірусу.

Крім того, хворі COVID-19 мали вищу експресію IRF1 та нижчі гени сигнального шляху інсуліну та ІФР у крові, ніж неінфіковані пацієнти. Нарешті лікування клітин, заражених вірусом SARS-CoV-2, покращувало передачу сигналів інсуліну та ІФР.

— Лікування такими препаратами, як дигідротестостерон та дексаметазон, дозволяє знизити експресії IRF1 та пом’якшити наслідки COVID-19, — зазначив Шин.

Дослідження було опубліковано в журналі Metabolism («Метаболізм»).

Фахівці нагадують, що вакцинація проти COVID-19 є одним із найефективніших способів захисту від інфекції та можливих її ускладнень.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама