Covid-19: у 37% людей симптоми з’являються через шість місяців після зараження

Дата створення: 01 Жовтня 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Covid-19: у 37% людей симптоми з'являються через шість місяців після зараження

Такі висновки були зроблені вченими за підсумками дослідження з Оксфордського університету, Національного інституту медичних досліджень (NIHR) і Оксфордського центру біомедичних досліджень здоров’я (BRC).

Дослідження

Дослідники з Оксфордського університету, Національного інституту медичних досліджень (NIHR) і Оксфордського центру біомедичних досліджень здоров’я (BRC) пролили нове світло на масштаби проблеми пост ковідних симптомів після вивчення більш як 270000 людей, що видужали від коронавірусу в США.

Результати

Вчені виявили, що у 37% пацієнтів був діагностований хоча б один довгостроковий симптом Covid через три-шість місяців після зараження. Найбільш частими симптомами були утруднене дихання, дискомфорт у животі, втома, біль, неспокій або депресія.

Найбільш частими симптомами були:

  • проблеми з диханням;
  • абдомінальні симптоми;
  • втома;
  • біль;
  • занепокоєння;
  • депресія.

Згідно з даними американської мережі електронних медичних карт TriNetX, тяжкість інфекції, вік і стать впливали на ймовірність довгострокових симптомів Covid. Згідно з дослідженням, симптоми тривалого коронавірусу частіше зустрічалися у госпіталізованих і трохи частіше у жінок.

Декілька факторів також вплинули на те, які з симптомів люди будуть частіше за все відчувати. Наприклад, у людей похилого віку і чоловіків було більше труднощів з диханням і когнітивних проблем, в той час, як у молодих людей і жінок було більше головного болю, скарг з боку живота, занепокоєння або депресії.

Дослідження показало, що госпіталізовані пацієнти з Covid частіше страждали когнітивними проблемами, такими як мозковий туман і втома, в порівнянні з пацієнтами, яким не потрібна госпіталізація. Люди, яким не потрібна стаціонарна допомога, частіше страждали від головного болю, ніж ті, хто був госпіталізований.

За оцінками дослідників, симптоми, пов’язані з довгостроковим Covid, на 50% частіше зустрічалися у тих, хто хворів Covid, в порівнянні з тими, хто хворів на грип.

«МП» також писала про те, як наслідки коронавірусу впливають на психічне здоров’я дітей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама