COVID-19: у перший рік пандемії у США попит на алкоголь збільшився майже на третину

Дата створення: 12 Січня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
COVID-19: у перший рік пандемії у США попит на алкоголь збільшився майже на третину

За прогнозами медиків Массачусетської лікарні загального профілю, це призведе до того, що протягом 20 років від захворювань печінки помре понад 8000 людей

«З моменту початку пандемії коронавірусу в США у 2019 році споживання алкоголю значно збільшилося. Згідно з проведеними дослідженнями, середня кількість напоїв, що споживаються за день, збільшилася на 29% у порівнянні з періодом до введення карантину з листопада 2018 року до лютого 2019 року. При цьому випадки надмірного вживання спиртного зросли на 21%», – проаналізували результати лікарі, пише сайт ANSA.it.

Вони пов’язали зловживання алкоголем із підвищеним ризиком захворювань печінки та постаралися спрогнозувати наслідки. На думку фахівців, протягом 20 років помруть понад 8 000 пацієнтів, які страждають на захворювання печінки. Ще у 18 7000 людей розвинеться цироз і 1 000 хворих – рак печінки.

Якщо такий високий рівень споживання алкоголю збережеться, це може призвести до ще сумніших результатів. За прогнозами лікарів, вже у 2023 році очікується збільшення смертності на 100 осіб та виявлення цирозу печінки у 2800 пацієнтів.

– Ми сподіваємося, що наше дослідження допоможе звернути увагу суспільства на цю проблему та змінити поведінку, яка може стати згубною для здоров’я американців, – наголосив учений Йован Жюльєн.

Результати дослідження опубліковані у журналі «Гепатологія» (Hepatology).

Читайте також: Алкоголь істотно підвищує ризик розвитку слабоумства

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама