

У хворих, що одужали від коронавірусу, можуть розвинутись до 100 різних ускладнень, у тому числі алопеція
— Пацієнти, які перенесли COVID-19, скаржаться на випадання волосся, яке залишається всюди: на подушці, одязі. З цієї причини вони навіть не можуть торкнутися своєї шевелюри, боятися, що клок локонів буде у них у руках, — розповідає дерматолог, професор медичних наук, проректор Люблінського медичного університету Дорота Красовська, передає Radio ZET.
Вона пояснює це тим, що коронавірусна інфекція — стрес для імунної системи. Крім того, волосся ослаблене через дефіцит вітамінів і мінералів, а також після приймання деяких ліків.
— Особливо на ризик алопеції схильні ті хворі, у яких коронавірус протікав із сильною лихоманкою. Під її впливом волосяні фолікули атрофуються, – продовжує фахівець.
Таке ускладнення, як правило, виникає на третій місяць після інфікування у третини пацієнтів, причому як у чоловіків, так і жінок. На той час вже багато хто одужує і не пов’язує втрату волосся з коронавірусом.
— Алопеція після COVID-19 носить телогеновий характер, при якому волосся випадає природним шляхом, та є тимчасовую. У цьому випадку є всі шанси на відростання та регенерацію волосся, але це залежить від багатьох факторів, — наголошує професор Красовська.
Цьому допоможе курс приймання вітамінів та препаратів із вмістом заліза.
Читайте також: COVID-19: бородавки, родимки та плями можуть зникнути після вакцинації