CPAP знижує потребу в інвазивній механічній вентиляції легенів у хворих Covid019, які потребують кисню

Дата створення: 06 Вересня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
CPAP знижує потребу в інвазивній механічній вентиляції легенів у хворих Covid019, які потребують кисню

Режим штучної вентиляції легенів постійним позитивним тиском (CPAP) зменшує необхідність застосування інвазивної механічної вентиляції легенів у дорослих пацієнтів, які мають гостру дихальну недостатність, викликану Сovid-19.

Згідно з матеріалами BMJ, в ході дослідження Recovery Respiratory Support вчені порівняли три методи вентиляції легенів: CPAP (кисень і позитивний тиск, що подаються через щільно прилягаючу маску), NFNO (подача кисню під високим тиском через ніс) та зі стандартним доглядом – стандартна киснева терапія.

Попередні дані дослідження говорять про те, що рутинне використання назальної оксигенації з високим потоком (HFNO), яка може споживати велику кількість кисню, має бути переглянуто, оскільки воно не покращує результати пацієнтів, хворих Covid-19, в порівнянні з традиційною кисневою терапією.

Професор Гевін Перкінс, головний дослідник і професор реанімації в Медичній школі Уорика при Уорікському університеті сказав, що «дослідження RECOVERY-RS показало: СРАP ефективно знижує потребу в інвазивній вентиляції легенів, тим самим знижуючи навантаження на ліжка інтенсивної терапії».

Він уточнив, що дане дослідження може допомогти скоротити кількість людей, яким потрібна інвазивна вентиляція. Але там де це необхідно, інвазивна вентиляція легенів може врятувати життя.

Розглядаючи сукупний результат інтубації або смерті протягом 30 днів після рандомізації, дослідження показало, що потреба в інтубації трахеї або смертність були нижчими в групі CPAP (36,3%), ніж в групі традиційної оксигенотерапії (44,4%). Однак дослідники заявили, що зниження, яке спостерігається в групі CPAP, було «викликано зниженням частоти інтубації трахеї без статистично значущої різниці в рівні 30-денної смертності».

Менша кількість учасників в групі CPAP вимагала госпіталізації у відділення інтенсивної терапії, а у тих, кому була потрібна інтубація трахеї, часу до інтубації було більше.

Не було виявлено відмінностей між HFNO (44,4%) і традиційною кисневою терапією (45,1%) для комбінованого результату.

Нещодавно «МП» вже писала про те, що дві дози вакцини від Сovid-19 мають вирішальне значення для захисту від штаму Delta. Зокрема, дослідження показали, що дворазовий режим вакцини Pfizer-BioNTech covid-19 ефективний на 88% проти симптоматичного захворювання, викликаного дельта-варіантом, у той час як вакцина Oxford-AstraZeneca ефективна на 67%, зазначає Вmj.

За підсумками проведеної дослідницької роботи, було виявлено, що, хоча дві дози кожної з аналізованих вакцин забезпечували хороший захист проти штаму дельта, одноразова доза будь-якої вакцини була ефективна тільки на 30% і існує потреба саме в двократній вакцинації.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама