Ця каша допомагає контролювати рівень цукру в крові

Дата створення: 10 Жовтня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Ця каша допомагає контролювати рівень цукру в крові

Кіноа може стати ідеальною їжею для хворих на цукровий діабет

Хворі на діабет, крім медикаментозного лікування, повинні дотримуватися дієти, щоб уникнути «стрибків» цукру. Тому їм краще вибирати продукти з низьким глікемічним індиком (менш як 55). У цьому плані кіноа, глікемічний індекс (ГІ) якого близько 53, є для таких хворих ідеальною їжею.

Кіноа, яке широко використовується у вегетаріанській дієті, містить важливі та поживні для організму речовини. Також цей продукт багатий амінокислотами та антиоксидантами, є джерелом кальцію і не містить глютену. Крім того, в ньому харчових волокон більше, ніж в інших злакових. Тому він корисний для хворих на цукровий діабет, адже клітковина та білок допомагають контролювати рівень цукру в крові.

Згідно з дослідженням вчених Університету Сан-Паулу (Бразилія), кіноа допомагає при лікуванні цукрового діабету ІІ типу, а також гіпертонії, пов’язаної з ним. Згідно з іншим дослідженням, кіноа дозволяє регулювати глікемічні зміни та запобігати діабету ІІ типу.

Вчені спостерігали за переддіабетичними пацієнтами віком від 65 років протягом місяця. Їм замінили продукти, багаті на вуглеводи, кашею з кіноа. У результаті після його споживання у добровольців значно знизився рівень цукру в крові.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама