Ця звичка підвищує ризик розвитку серцевого нападу на 69%: вчені

Дата створення: 13 Березня 2023
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Ця звичка підвищує ризик розвитку серцевого нападу на 69%: вчені

Найчастіше проблеми з серцем виникають у жінок, які страждають на безсоння

Вчені Медичного університету США проаналізували 1226 досліджень щодо впливу безсоння на здоров’я за участю 1 184 256 дорослих. 96% учасників раніше не мали серцевого нападу.

Експерти встановили, що 1 030 375 осіб не мали проблем зі сном, а 153 881 учасника страждали на безсоння. Дослідники підрахували, що нестача сну підвищує ризик розвитку серцевого нападу в 1,69 раза.

Фахівці також виявили зв’язок між тривалістю сну та ризиком розвитку серцевого нападу. Так, ті, хто спав п’ять або менше годин, з більшою ймовірністю були схильні до серцевого нападу, ніж ті, хто спав сім чи вісім годин. При цьому тривалий сон не завжди захищав здоров’я серця. Люди, які спали шість годин на добу, мали нижчий ризик серцевого нападу, ніж ті, хто спав дев’ять годин або більше.

Окремо фахівці вивчили симптоми безсоння, які також пов’язані з вищим ризиком розвитку серцевого нападу. Так, проблеми з засипанням збільшують ризик розвитку серцевого нападу на 13%.

— Нестача сну має розглядатись як фактор ризику серцево-судинних захворювань. А добрий нічний сон як засіб профілактики, який допомагає уникнути проблем з серцем, — зазначив провідний автор дослідження, співробітник Коледжу медичних професій у Медичному університеті Штату Хані Айаш, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Результати аналізу представлені на щорічних зборах Американського коледжу кардіології.

Читайте також: Вчені назвали простий засіб, який допоможе запобігти швидкому старінню головного мозку

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама