Дефіцит цих вітамінів не пов’язаний із харчуванням

Дата створення: 20 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Дефіцит цих вітамінів не пов'язаний із харчуванням

Дефіцит вітаміну B викликає безсоння, дратівливість, порушення апетиту, підвищену стомлюваність. Для того, щоб нормалізувати його рівень в організмі, достатньо подбати про мікрофлору кишківника

Бактерії, що населяють кишківник, можуть синтезувати певні вітаміни. Так, мікрофлора кишківника може синтезувати вітаміни групи B, включаючи вітаміни В1, В2, В6, В12, нікотинову кислоту, фолієву кислоту, а також вітамін К.

Вітаміни групи В сприяють поліпшенню обміну речовин, допомагають нормалізувати роботу імунної та нервової систем. А вітамін К необхідний для регуляції згортання крові.

Проте мікрофлора кишківника неспроможна продукувати всі необхідні організму вітаміни. Наприклад, вітамін D синтезується у шкірі при дії ультрафіолетових променів. Він також може бути отриманий з їжі: жирної риби, яєць і молочних продуктів. Інші вітаміни людина також отримує разом із їжею.

Правильно складений раціон сприяє як одержанню вітамінів з їжі, так і продукуванню їх у мікрофлорі кишечника. Тому так важливо стежити за своїм харчуванням.

Читайте також: Кишкові бактерії сприяють довголіттю: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама