Дефіцит вітамінів D і K загрожує варикозним розширенням вен

Дата створення: 30 Червня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Дефіцит вітамінів D і K загрожує варикозним розширенням вен

Це може передвіщати інші серйозні проблеми з кровообігом

Вітамін К: необхідний для крові та кісток

Вітамін К допомагає виробляти різні білки, необхідні для згортання крові та побудови кісток. Його дефіцит може призвести до нестачі відповідних білків для запобігання кровотечі. Ось чому основними запобіжними ознаками дефіциту є надмірна кровотеча та синці на шкірі.

За даними Британського медичного журналу, низький рівень вітаміну К2 призводить до кальцифікації еластину, що викликає подвійне підборіддя, геморой та варикозне розширення вен.

Згідно з дослідженнями, нормалізація рівня в організмі вітаміну К може допомогти відновити судинну стінку та, як наслідок, лікувати варикозне розширення вен.

  • У разі дефіциту вітаміну К важливо ввести в раціон зелені листові овочі, такі як капуста та шпинат.

Вітамін D: від депресії до тромбоемболії

Другий дефіцит вітамінів, який викликає варикозне розширення вен, пов’язаний із вітаміном D. Ця поживна речовина допомагає підтримувати еластичність артерій та кровоносних судин, що підтримує правильний кровотік.

Якщо рівень цього вітаміну буде низьким, вени не зможуть правильно функціонувати, що може спричинити варикозне розширення вен. Також його дефіцит може призвести до деформацій кісток, таким як рахіт у дітей, і болях в кістках при остеомаляції у дорослих. Серед інших проявів дефіциту вітаміну — депресія, повільне загоєння ран, схильність до переломів, біль у суглобах.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Міжнародному журналі загальної медицини, зниження концентрації вітаміну D пов’язане з підвищеним ризиком венозної тромбоемболії.

Читайте також: Вітамін D: виявлено новий ефект для хворих на діабет

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама