Дефіцит вітаміну B9 загрожує старечим недоумством

Дата створення: 24 Березня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Дефіцит вітаміну B9 загрожує старечим недоумством

Також нестача фолієвої кислоти втричі збільшує ризик смертності

Психіатри Медичної школи Айкана в Маунт-Сінай (США) провели дослідження за участю 27 188 осіб віком від 60 до 75 років без явних ознак деменції. У 3418 учасників (15%) виявили дефіцит фолієвої кислоти, або вітаміну B9. На думку дослідників, з урахуванням усіх ризиків у таких респондентів ризик деменції, або недоумства, збільшується на 68%, а загроза смертності від будь-якої причини зростає втричі.

Як відомо, щорічно випадки деменції становлять 7,96 випадку на 10 000 осіб, а смертність — 19,20 випадку на 10 000 осіб серед тих, у кого спостерігається нестача цього вітаміну. У кого ж він у нормі, такі показники набагато нижчі: деменція загрожує у 4,24 випадку, а смертність — 5,36 випадку на 10 000 осіб щорічно.

Лікарі радять з метою профілактики підтримувати рівень фолату в нормі. Зробити це неважко. Достатньо ввести до раціону салат, капуста, шпинат та броколі, які є чемпіонами за вмістом цього вітаміну.

Результати дослідження було опубліковано у Британському медичному журналі Психічного здоров’я (Evidence Based Mental Health).

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама