Дефіцит омега-3 загрожує мозковим туманом, порушенням пам’яті та ревматоїдним артритом

Кислоти Омега-3 — це альфа-ліноленова (АЛК), ейкозапентаєнова (ЕПК) і докозагексаєнова кислоти (ДГК). Організм неспроможний виробляти в належних кількостях, необхідні для правильного функціонування. Тому так важливо, щоб у раціоні були продукти, багаті на омега-3, такі як сорти жирних риб і рослинні олії. Дефіцит цих кислот загрожує погіршенням багатьох функцій організму. Ось деякі з них.
1. Погіршення стану шкіри
Симптоми дефіциту омега-3 можна побачити буквально на шкірі. З’являються сухість шкіри, підвищена чутливість та прищі. На думку вчених, жирні кислоти омега-3 здатні покращити стан шкіри, сприяти її правильному зволоженню та зменшити подразнення.
2. Мозкові розлади
Жирні кислоти омега-3 — це насамперед запорука здоров’я мозку. Дослідники виявили сприятливий вплив омега-3 на розумові процеси. Ці кислоти зменшують ризик розвитку недуг та нейродегенеративних процесів або порушень пам’яті при деменції або хворобі Альцгеймера.
Помічено, що люди, які споживають дуже мало омега-кислот, розвиваються такі проблеми психічного здоров’я, як мозковий туман. Вважається, що достатня кількість омега-кислот може зменшити симптоми поганого настрою і навіть депресії.
3. Біль у суглобах та запалення
Правильне постачання жирних кислот омега-3 також допомагає підтримувати хороший стан суглобів і зменшує біль при чинних кістково-суглобових захворюваннях. Вважається, що дефіцит цих кислот може спричинити зміни у хрящі та навіть сприяти розвитку ревматоїдного артриту чи інших дегенеративних захворювань суглобів.
4. Погіршення кровообігу
Дефіцит жирних кислот омега-3 також може стати причиною розвитку хронічної втоми та безсоння. Крім того, правильне споживання жирних кислот омега-3 гарантує, що система кровообігу матиме необхідну підтримку. Жирні кислоти омега-3 допомагають регулювати кров’яний тиск. Також вважається, що омега-кислоти допомагають покращити обмін речовин і, як наслідок, знизити рівень жирової тканини, особливо в животі.
4. Сухість очей
Омега-3 жирні кислоти позитивно впливають на стан очей. Вони сприяють правильному зволоженню очей та сприяють утворенню сліз. Як повідомляється в «Міжнародному журналі офтальмології», замість крапель очей варто використовувати кислоти омега-3. Це було встановлено на основі аналізу стану здоров’я людей із синдромом сухого ока. Однак реальний ефект омега-кислот на стан очей мало чим відрізняється від ефекту плацебо.