Дефіцит омега-3 загрожує мозковим туманом, порушенням пам’яті та ревматоїдним артритом

Дефіцит омега-3 загрожує мозковим туманом, порушенням пам'яті та ревматоїдним артритом

Кислоти Омега-3 — це альфа-ліноленова (АЛК), ейкозапентаєнова (ЕПК) і докозагексаєнова кислоти (ДГК). Організм неспроможний виробляти в належних кількостях, необхідні для правильного функціонування. Тому так важливо, щоб у раціоні були продукти, багаті на омега-3, такі як сорти жирних риб і рослинні олії. Дефіцит цих кислот загрожує погіршенням багатьох функцій організму. Ось деякі з них.

1. Погіршення стану шкіри

Симптоми дефіциту омега-3 можна побачити буквально на шкірі. З’являються сухість шкіри, підвищена чутливість та прищі. На думку вчених, жирні кислоти омега-3 здатні покращити стан шкіри, сприяти її правильному зволоженню та зменшити подразнення.

2. Мозкові розлади

Жирні кислоти омега-3 — це насамперед запорука здоров’я мозку. Дослідники виявили сприятливий вплив омега-3 на розумові процеси. Ці кислоти зменшують ризик розвитку недуг та нейродегенеративних процесів або порушень пам’яті при деменції або хворобі Альцгеймера.

Помічено, що люди, які споживають дуже мало омега-кислот, розвиваються такі проблеми психічного здоров’я, як мозковий туман. Вважається, що достатня кількість омега-кислот може зменшити симптоми поганого настрою і навіть депресії.

3. Біль у суглобах та запалення

Правильне постачання жирних кислот омега-3 також допомагає підтримувати хороший стан суглобів і зменшує біль при чинних кістково-суглобових захворюваннях. Вважається, що дефіцит цих кислот може спричинити зміни у хрящі та навіть сприяти розвитку ревматоїдного артриту чи інших дегенеративних захворювань суглобів.

4. Погіршення кровообігу

Дефіцит жирних кислот омега-3 також може стати причиною розвитку хронічної втоми та безсоння. Крім того, правильне споживання жирних кислот омега-3 гарантує, що система кровообігу матиме необхідну підтримку. Жирні кислоти омега-3 допомагають регулювати кров’яний тиск. Також вважається, що омега-кислоти допомагають покращити обмін речовин і, як наслідок, знизити рівень жирової тканини, особливо в животі.

4. Сухість очей

Омега-3 жирні кислоти позитивно впливають на стан очей. Вони сприяють правильному зволоженню очей та сприяють утворенню сліз. Як повідомляється в «Міжнародному журналі офтальмології», замість крапель очей варто використовувати кислоти омега-3. Це було встановлено на основі аналізу стану здоров’я людей із синдромом сухого ока. Однак реальний ефект омега-кислот на стан очей мало чим відрізняється від ефекту плацебо.

Реклама
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Фарширований перець при панкреатиті
Роль фаршированого перцю в збалансованому харчуван...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама