Дефіцит цих вітамінів викликає постійну сонливість

Дефіцит цих вітамінів викликає постійну сонливість

Буває, що денна сонливість спричинена певними захворюваннями: анемією, дисфункцією щитоподібної залози, гормональними порушеннями. Але причиною такого стану може бути нестача вітамінів та мінералів. Чого може бракувати організму?

Вітамін С зміцнює імунітет. Він також очищає організм від токсинів та підтримує роботу нервової системи.

Вітаміни групи В підтримують нервову систему та регулюють правильний сон. Дефіцит вітамінів групи В може виявлятися втомою, дратівливістю, перепадами настрою, а також проблемами з засинанням. Природними джерелами цих вітамінів є молочні продукти, яйця, горіхи, бобові, печінка.

Залізо транспортує кисень до органів, а його дефіцит знижує працездатність різних систем і м’язів. Дефіцит заліза може призвести до анемії. Крім сонливості, він може викликати часті головний біль, проблеми з концентрацією уваги. При занедбаній анемії можуть виникнути навіть порушення свідомості.

Магній призначають людям, які схильні до хронічного стресу. Цей елемент піклується про емоційну рівновагу, а його дефіцит може викликати запалення, апатію, втому і навіть депресію.

Низький рівень вітаміну D може призвести до безсоння та млявості протягом дня. Вітамін D впливає на правильну секрецію мелатоніну в організмі, що сприяє регулюванню добового ритму. Іншими тривожними симптомами, що вказують на дефіцит вітаміну D, є часті інфекції, біль у кістках, слабкість.

Калій необхідний для підтримки здоров’я серця і нервової системи. Це сприяє відновленню м’язів та витривалості. Низький рівень калію викликає поколювання та оніміння кінцівок або неврологічні розлади, наприклад, гіперактивність. Також можуть з’явитися запори та аритмії.

Профілактичні аналізи крові для перевірки рівня вітамінів та мінералів слід проводити один раз на рік. Але з появою вищевказаних симптомів, це слід робити за необхідності.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама