Дефіцит цих вітамінів викликає проблеми зі сном

Дефіцит цих вітамінів викликає проблеми зі сном

Порушення сну можуть бути спричинені багатьма причинами, у тому числі генетичними та метаболічними. Однак найчастіше вони сигналізують про дефіцит вітамінів D3 та В12.

Нестача вітаміну D3 викликає безсоння

Вітамін D3 потрібний для правильного функціонування організму. Він стимулює імунну систему, підтримує роботу серця, м’язів, кісток, мозку та шкіри. Його дефіцит призводить до порушень кісткової структури, м’язової слабкості та навіть остеопорозу.

На думку вчених, цей вітамін також бере участь у виробленні гормону сну, мелатоніну, який відповідає за регуляцію добового циклу. Дефіцит меланіну означає порушення у правильному функціонуванні організму, що, своєю чергою, може призвести до проблем зі сном, наприклад, безсоння.

Дефіцит вітаміну В12 викликає почуття денної сонливості

Вітамін В12 відповідає за вироблення енергії в клітинах. Однією з важливих функцій є зменшення почуття втоми. Він бере участь у зміцненні нормального обміну речовин та підтримує м’язову форму. Його дефіцит призводить до нездужання з боку травної системи, а також підвищує ризик неврологічних захворювань.

У разі проблем зі сном він працює зовсім протилежно до дефіциту вітаміну D3. Він не сприяє безсонню, навпаки — провокує надмірну сонливість та втому, особливо протягом дня. Дефіцит вітаміну B12 змушує нас відчувати непереборну, хронічну потребу подрімати. Бажання піддатися цій спокусі зазвичай закінчується порушенням регуляції добового циклу і безсонням вночі.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама