Дефіцит вітаміну С уповільнює метаболізм та послаблює імунітет

Дефіцит вітаміну С уповільнює метаболізм та послаблює імунітет

Вітамін С, або аскорбінова кислота, впливає на самопочуття людини. Вважається, що його добова доза повинна становити для жінок 75 мг, а для чоловіків — 90 мг. Його дефіциту схильні до тих, хто зловживає нікотином або алкоголем, а також нефрологічні хворі. До чого може призвести нестача аскорбінової кислоти?

Погане загоєння ран

Уповільнене загоєння ран є одним із найбільш характерних симптомів дефіциту вітаміну С. Він необхідний організму для вироблення колагену. Крім того, вітамін С підтримує нейтрофіли, відповідальні за профілактику інфекцій.

Кровоточивість ясен

Аномальне згортання крові, спричинене недостатнім рівнем вітаміну С в організмі, може спричинити кровоточивість ясен. Це може призвести до розхитування зубів та подальшого їх випадання.

Уповільнення метаболізму

Недавні дослідження вказують, що за нестачі вітаміну С уповільнюється обмін речовин. Це викликає появу жирової тканини, особливо навколо живота, та ожиріння.

Поява зморшок

Вітамін С є потужним антиоксидантом. Він захищає шкіру від надмірної сухості та, отже, утворення зморшок. При нестачі аскорбінової кислоти шкіра стає сухою та шорсткою.

Погіршення зору

У разі порушень зору, у тому числі вікової макулярної дегенерації, дуже важливо подбати про відповідний рівень вітаміну С. Нормалізація його допомагає запобігти розвитку катаракти.

Хронічна втома

Дослідження, проведені за участю офісних працівників, підтвердили, що люди, які відчувають дефіцит вітаміну С, почуваються більш втомленими та дратівливими.

Зниження імунітету

Відсутність достатньої кількості вітаміну С у щоденному раціоні також негативно впливає на функціонування імунної системи. Це збільшує як ризик розвитку інфекційних, так і серцевих захворювань.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама