Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання

Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання

Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleepiness, EDS) може бути однією з ознак апное уві сні. Це порушення дихання під час сну може призвести до порушення недостатньої якості нічного відпочинку та спричинити денну сонливість.

EDS може позначатися на працездатності, концентрації уваги та загальну якість життя. Якщо у людини спостерігається надмірна денна сонливість, це може бути ознакою того, що необхідно звернутися до лікаря для діагностики апное уві сні та отримання відповідного лікування.

Найважливішим елементом лікування апное сну є СІПАП-маска. Вона перекачує кисень під тиском, що запобігає розвитку гіпоксії під час сну. Однак цього недостатньо, щоб запобігти падінню енергії протягом дня, через що вчені досі шукають нових рішень.

Дослідники з Університету Макмастера (Канада) розглянули 14 клінічних випробувань за участю понад 3000 пацієнтів з апное уві сні. Вони порівняли ефективність трьох препаратів проти втоми: солріамфетолу, армодафінілу та пітолізанту. Усі три препарати були різною мірою ефективними у боротьбі з надмірною денною сонливістю. Найбільшу різницю порівняно з плацебо показав солріамфетол.

Вчені стверджують, що користь сольріамфетолу настільки велика, що варто перевірити його довгостроковий вплив на людину. Можливо, цей препарат допоміг би при лікуванні синдрому хронічної втоми або тривалого COVID-19, перебіг якого також супроводжується занепадом сил.

Сольріамфетол є агоністом нейротрансмітерів норепінефрину та дофаміну, що робить його стимулятором центральної нервової системи. Він покращує неспання та бадьорість, допомагаючи впоратися з надмірною денною сонливістю.

Сольріамфетол повинен використовуватися тільки під наглядом лікаря, оскільки він може мати побічні ефекти та взаємодіяти з іншими лікарськими засобами.

Результати дослідження опубліковані у журналі Annals of Internal Medicine («Літопис внутрішньої медицини»).

Реклама
Кожен п'ятий житель планети страждає від алергічного риніту
Сінна лихоманка, або алергічний риніт, є поширеною...
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Реклама
Хронічний гайморит
Причини переходу гострої форми гаймориту в хронічн...
Пронос із кров'ю
Кровава діарея — причиниКров у проносі — коли звер...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама