Денний сон може сприяти розвитку гіпертонії

Дата створення: 27 Липня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Денний сон може сприяти розвитку гіпертонії

Причиною тому стає безсоння вночі

Вчені, використовуючи дані британського Біобанку про стан здоров’я 358 451 особу, проаналізували інформацію про денний сон. Спочатку були виключені з дослідження ті респонденти, які страждали на гіпертонію або перенесли інсульт. Серед тих, що залишилися, особливо схильними до денного сну, виявилися чоловіки з низьким рівнем освіти та доходів, які споживали щодня алкоголь та нікотин. Також вони зазначили, що страждають на безсоння й апное. Також потяг до денної дрімоти пояснювалася генетичною схильністю до гіпертонії.

Згідно з дослідженням, люди, які регулярно дрімали, мали на 12% вищий ризик гіпертонії та були схильні до інсульту більш ніж на 24%, у порівнянні з тими, хто обходився без денного відпочинку. Цей ризик був особливо вищим у молодих учасників дослідження, тобто у людей віком до 60 років. У них ризик гіпертонії становив 20%.

Близько 25% учасників повідомили про підвищену схильність до денного сну, що збільшує ризик гіпертонії на 40%. Цей стан дуже небезпечний, оскільки може спричинити інсульт та передчасну смерть.

— Сам сон сам не шкідливий. Але багато людей, які сплять удень, не можуть заснути вночі. І денного відпочинку не вистачає, щоб відновити сили організму, — пояснює клінічний психолог та експерт зі сну Майкл Гранднер з Університету Аризони, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама