

Причиною тому стає безсоння вночі
Вчені, використовуючи дані британського Біобанку про стан здоров’я 358 451 особу, проаналізували інформацію про денний сон. Спочатку були виключені з дослідження ті респонденти, які страждали на гіпертонію або перенесли інсульт. Серед тих, що залишилися, особливо схильними до денного сну, виявилися чоловіки з низьким рівнем освіти та доходів, які споживали щодня алкоголь та нікотин. Також вони зазначили, що страждають на безсоння й апное. Також потяг до денної дрімоти пояснювалася генетичною схильністю до гіпертонії.
Згідно з дослідженням, люди, які регулярно дрімали, мали на 12% вищий ризик гіпертонії та були схильні до інсульту більш ніж на 24%, у порівнянні з тими, хто обходився без денного відпочинку. Цей ризик був особливо вищим у молодих учасників дослідження, тобто у людей віком до 60 років. У них ризик гіпертонії становив 20%.
Близько 25% учасників повідомили про підвищену схильність до денного сну, що збільшує ризик гіпертонії на 40%. Цей стан дуже небезпечний, оскільки може спричинити інсульт та передчасну смерть.
— Сам сон сам не шкідливий. Але багато людей, які сплять удень, не можуть заснути вночі. І денного відпочинку не вистачає, щоб відновити сили організму, — пояснює клінічний психолог та експерт зі сну Майкл Гранднер з Університету Аризони, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Читайте також: Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції