Денний сон викликає панічні атаки

Дата створення: 28 Грудня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Денний сон викликає панічні атаки

Післяобідній відпочинок допомагає відновитись протягом дня. Однак, згідно з дослідженням, опублікованим на порталі Radio ZET, короткий сон може закріпити в пам’яті спогади про страх

За словами вчених, у деяких людей денна дрімота зміцнює спогади про тяжкі переживання. Уві сні відбувається перетворення важких спогадів, таких як жалоба, з короткочасної пам’яті на довгострокову. Особливо цьому схильні люди, які схильні до тривожності та панічних атак.

Під час дослідження учасники пройшли через так звану парадигму обумовлення страху до та після сну. Вони чули два нейтральні тони: перший тон завжди грав перед гучним шумом, тоді як другий не поєднувався з будь-яким додатковим звуком. Реакцію страху до і після сну було вивчено за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ). Експерименти підтвердили, що двогодинний сон протягом дня посилює пам’ять про тривогу, яка була викликана у піддослідних перед засипанням.

Розуміння впливу сну у ситуаціях, коли відбувається емоційна травма, важливе для формування ефективних поведінкових стратегій. Особливо це стосується тих, хто вижив під час катастрофи, страждає на посттравматичні стресові розлади або панічні атаки.

— Якби ми виявили, що вплив сну на згадку про страх був схожий на інші види пам’яті, такі як епізодична пам’ять, то тим, хто пережив катастрофу, було б корисно спати після травми, — стверджують вчені.

Найближчим часом вони хочуть провести аналогічні дослідження, щоб перевірити, як утворюються травматичні спогади та чи впливає на них сон.

Читайте також: Денний сон може сприяти розвитку гіпертонії

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама