Департамент охорони здоров’я дав рекомендації щодо профілактики онкозахворювань

Департамент охорони здоров'я дав рекомендації щодо профілактики онкозахворювань

У департаменті охорони здоров’я Київської області розповіли про три важливі аспекти профілактики онкологічних захворювань.

Перший аспект – періодичні профілактичні медичні огляди та діагностика. Це дозволить виявити захворювання на ранній стадії і своєчасно розпочати лікування, мінімізувавши ризик смерті від запущеної форми хвороби.

Другий – розуміння причин та факторів, які можуть призвести до розвитку онкологічних захворювань. Наприклад, онкозахворювання часто виникають на фоні хронічних захворювань із тривалим перебігом хвороби, які називають передпухлинними захворюваннями.

Третій аспект полягає у розумінні необхідних методів діагностики захворювання. Наприклад, щоб знизити ризик виникнення таких онкологічних захворювань, як рак молочної залози, товстої кишки та матки, рекомендується проведення низки досліджень.

Мамографія: дослідження молочних залоз, які потрібно проходити щороку, починаючи з 40-річного віку (цей вид діагностики дозволить профілактувати рак грудей).

Колоноскопія (огляд та оцінка стану внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонду, – прим. Ред.). Цей вид дослідження рекомендується проводити кожні 5-10 років, починаючи з 50-річного віку.

Цитологічне дослідження мазка рекомендується проводити кожні 2-3 роки, починаючи з 21-річного віку (діагностика захворювань шийки матки, – прим. Ред.).

У департаменті охорони здоров’я Київської області уточнили, що всі рекомендації щодо профілактики онкозахворювань можуть надавати сімейні лікарі, більш докладно почитати про них можна на сайтах МОЗ, Центру громадського здоров’я та ВООЗ.

«МП» також писала, що вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) може запобігти понад 90% випадків раку, пов’язаного з ВПЛ.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама