Депресія викликає марення: вчені

Дата створення: 09 Травня 2023
Дата оновлення: 09 Травня 2023
Депрессия вызывает бред: ученые

Так звана депресія з психотичними симптомами може розвинутись у людей з біполярним розладом або у жінок після пологів

Як відрізнити психопатичну депресію від шизофренії

У багатьох випадках хворий намагається приховати психотичні симптоми, які регулярно з’являються, що не дозволяє своєчасно діагностувати захворювання.

Психотичні симптоми депресії

  • Швидка стомлюваність;
  • ангедонія, чи нездатність відчувати задоволення;
  • галюцинації;
  • маячня.

Поєднання кількох недуг може спричинити суттєву зміну поведінки пацієнта та сильний стрес.

Іноді психотичну депресію плутають із шизофренією. Однак у випадку з шизофренією депресивний стан не є домінантним, зате маячні ідеї мають постійний характер. У пацієнта з психотичною депресією вони трапляються рідше і зазвичай стосуються близького оточення.

При психотичній депресії можуть виникати так звані нігілістичні помилки. Хворий переконаний, що його життя добігло кінця, а його тіло вже починає розкладатися. Часто спостерігається сильна іпохондрія — постійний страх захворіти на рак чи інше серйозне захворювання. Іпохондрія може супроводжуватися соматичними симптомами, наприклад болями в грудях або нападами задишки.

Що стосується галюцинацій при психотичній депресії, то вони включають звукові відчуття (пацієнт чує голоси, що засуджують, у голові) або нюхові відчуття (наприклад, що стосуються його тіла).

На відміну від шизофренії, хворий найчастіше поводиться логічно. Хворі можуть навіть усвідомлювати абсурдність своїх думок, здатні їх критично оцінювати.

У групі ризику — люди похилого віку

Згідно з дослідженням, проведеним фінськими вченими у 2018 році, люди похилого віку найбільш схильні до ризику розвитку психотичних симптомів в результаті депресії. На це впливає безліч чинників, такі як погіршення здоров’я, хронічні захворювання, самотність, тривале лікування. При нігілістичних помилках у людей похилого віку спостерігається відмова від їжі та пиття.

Діагноз «психотична депресія» ставиться психіатром після детального спостереження за пацієнтом. При депресії з психотичною симптоматикою ризик суїциду дуже високий, тому важливо якнайшвидше розпочати лікування. Іноді єдиним можливим рішенням є лікування психотичної депресії в умовах лікарні, де здоров’я пацієнта може контролюватись у будь-який час.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама