Деякі види раку можна виявити за запахом тіла

Деякі види раку можна виявити за запахом тіла

Відомо, що незвичайний запах тіла може свідчити про різні захворювання. Запах кислих яблук з’являється при цукровому діабеті, а при зневодненні з рота може виходити запах ацетону. Хворі на фенілкетонурію, або вроджене захворювання обміну речовин, мають характерний «мишачий» запах сечі та поту. Люди із захворюваннями нирок можуть виділяти так званий уремічний запах (запах аміаку), а при захворюваннях печінки — «запах печінки». Бактеріальні, грибкові чи вірусні інфекції також змінюють природні запахи тіла.

Це відбувається внаслідок клітинних трансформацій, порушених інфекцією чи запаленням. В результаті виділяються сполуки, які здатні викликати незвичайні запахи.

Побічний ефект хімієтерапії

Хворий на рак на ранній стадії не видає особливих запахів. А ось на пізній стадії, коли виявляється прикутим до ліжка, може мати неприємний запах, який спричинений пролежневими ранами чи іншими некротичними змінами. Дивний запах від людини з онкологічним захворюванням найчастіше викликають бактерії, які розмножуються у ранах, виділяючи токсини.

Специфічний запах хворого на рак може виникнути внаслідок лікування. Хімічні речовини, що приймаються, впливають на організм і можуть тимчасово змінити запах тіла і рідин організму.

Пацієнти можуть думати, що вони пахнуть інакше. Одним із побічних ефектів хімієтерапії та променевої терапії є порушення смаку та нюху. Згодом стан приходить у норму.

Трапляється, що люди, які проходять хімієтерапію або променеву терапію, мають побічні ефекти у вигляді сухості, запалення та бактеріальних інфекцій. Через це може виникнути неприємний запах з рота онкохворого.

«Електронні носи» виявляють рак по запаху

Знання про запахи у разі хвороб були використані вченими. Вони створили пристрої, які розпізнають специфічні пахучі частки у повітрі та на цій основі діагностують рак. Вони були названі «електронними носами» (e-noses).

Пристрої імітують нюх людини, що стало можливим завдяки вбудованій системі хімічних датчиків та модулю розпізнавання образів. Найбільшою перевагою таких рішень є можливість ранньої діагностики захворювань, оскільки прилади можуть виявляти дуже невелику кількість часток.

«Електронні носи» в медицині найчастіше використовуються для виявлення раку легень. Прилад розпізнає так звані леткі органічні сполуки, характерні для дихання людини, яка страждає на цей вид рака. Вони виробляються внаслідок метаболізму ракових клітин та дії імунної системи.

«Електронні носи» використовують для виявлення бактеріальних та вірусних інфекцій, а також раку мозку. На думку фахівців, здатність розпізнавати рак по запаху може бути використана при діагностиці колоректального раку, раку передміхурової залози, раку молочної залози, раку яєчників, раку голови та шиї або раку підшлункової залози. Все попереду.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама