Діабет ІІ типу будуть лікувати кишковими бактеріями

Діабет ІІ типу будуть лікувати кишковими бактеріями

Кишкова мікробіота, або мікробіом, містить величезну кількість бактерій — понад 1000 різних видів. Мікробіота відіграє ключову роль у забезпеченні нормального функціонування травної системи, бере участь в обміні речовин, синтезі вітамінів, захисті від патогенних мікроорганізмів та регулюванні імунної системи. Зміни у складі мікробіоти можуть спричинити розвиток хронічних захворювань, включаючи ожиріння, діабет ІІ типу, гіпертонію та навіть деякі форми раку.

Розуміння взаємозв’язку між мікробіомом кишківника та розвитком хронічних захворювань призвело до проведення багатьох досліджень. Йдеться про живу бактеріальну терапію Live Bacterial Therapeutics (LBT), або введення в кишківник бактеріальних колоній з метою відновлення здорового мікробного розмаїття.

Раніше дослідники зосередили свою увагу на штамах бактерій Escherichia coli (E. Coli), створених у лабораторії та несумісних із кишковими бактеріями. Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) створили їх зі зразків мікробіомів пацієнтів. Вони взяли бактерії E. coli зі зразків кишкового мікробіому добровольців. Потім додали білок гідролази жовчних кислот (BHS): він зробив бактерії стійкішими та продовжив їхнє виживання у ворожому кишковому середовищі.

Але якою є роль бактерії E. coli у лікуванні хронічних захворювань, таких як діабет? Згодна науковим дослідженням, вона здатна поєднуватися з патогенними генами та викликати кишкові захворювання. Але може робити й протилежне: комбінуючи із «корисним» геном, може сприяти лікуванню хронічних захворювань.

Вважається, що жовчні кислоти дозволяють бактеріям змінити ситуацію, як тільки вони повернуться до кишкового мікробіому. Вчені планують продовжити досліди. Вони сподіваються, що їхнє відкриття призведе до створення ефективних ліків проти діабету ІІ типу.

Експерти нагадують, що підтримати здоров’я кишкової мікробіоти можна через правильне харчування, пробіотики, пребіотики та інші методи профілактики, що допоможе підтримати самопочуття.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама