Діабет ІІ типу підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у два-чотири рази: вчені

Діабет ІІ типу підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у два-чотири рази: вчені

На конгресі Європейського товариства кардіологів в Амстердамі була представлена програма SCORE2-Diabetes, яка дозволяє розрахувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань протягом десяти років. У групі ризику виявилися хворі на діабет ІІ типу.

— У пацієнтів з діабетом ІІ типу у два-чотири рази вищий ризик розвитку ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, фібриляції передсердь та інсульту, а також захворювань аорти та периферичних артерій. Крім того, діабет є основним фактором ризику розвитку хронічних захворювань нирок, які, своєю чергою, погіршують роботу серця, — пояснює професор терапії Римського університету (Італія) Массімо Федерічі.

У всіх випадках прогноз сумний. Так, смертність від серцево-судинних захворювань на 50–90% вище у людей з серцевою недостатністю, пов’язаною з діабетом, ніж у людей лише з серцевою недостатністю.

За оцінками фахівців, 25–40% пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями мають недіагностований діабет. З цієї причини важливо оцінити серцево-судинний ризик у таких хворих та призначити їм профілактичне лікування.

— Згідно з новими рекомендаціями, такі хворі повинні отримувати інгібітори SGLT2 та/або антагоністи рецепторів GLP-1 для запобігання появі серцевого нападу та інсульту. Це стосується як пацієнтів з діабетом, так і серцево-судинними захворюваннями. Особлива увага приділяється лікуванню серцевої недостатності: терапія інгібітором SGLT2 знижує ймовірність госпіталізації та смерті, — зазначив президент Італійського товариства діабету (SID) Анджело Авогаро, передає ANSA.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама