Діабет у жінок виникає інакше, ніж у чоловіків: вчені

Дата створення: 29 Березня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Діабет у жінок виникає інакше, ніж у чоловіків: вчені

Причиною тому є жирова тканина з інших частин тіла

Механізм хвороби

За останні 40 років хворих на цукровий діабет ІІ типу побільшало в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 1980 роц іїх налічувалося близько 108 млн, а у 2014 — збільшилося до 422 млн. Причому найшвидше зростання хвороби спостерігалося у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

Дослідницька група з Університету Конкордія в Монреалі (Канада) проаналізувала майже 200 наукових праць, щоб краще зрозуміти механізм, за допомогою якого жирова тканина — підшкірна та вісцеральна — сприяє виникненню діабету ІІ типу.

— Відомо, що організми жінок та чоловіків схильні накопичувати жир у різних місцях. При цьому дослідження неодноразово підтверджували, що діабет, як і багато інших захворювань, тісно пов’язаний з абдомінальним жиром. Жінки схильні накопичувати цей жир прямо під шкірою (звідси і назва підшкірно-жирової клітковини).У чоловіків черевний жир накопичується переважно навколо органів (це вісцеральний жир), — каже провідний автор дослідження Керрі Делані, пише Medonet.pl

На рівні клітин

Крім різних областей накопичення, жирова тканина також має різні характеристики залежно від статі. Так, у чоловіків вона росте, бо жирові клітини збільшуються. Тим часом у жінок жирові клітини не стільки ростуть, скільки розмножуються.

Ґрунтуючись на гіпотезі про те, що ризик діабету обумовлений розширенням вісцерального жиру у чоловіків та підшкірного жиру у жінок, дослідники розглянули сотні статей, щоб визначити, що відбувається в їхньому організмі на клітинному рівні.

Вони спостерігали загальні відмінності у рівнях гормонів, імунних клітинах та клітинної сигналізації між жінками та чоловіками. Ці відмінності, мабуть, підтверджують різне походження діабету між статями.

Автори сподіваються, що знання цих відмінностей допоможе краще спланувати підхід до лікування цього захворювання в обох статей.

Дослідження було опубліковано в журналі «Відгуки про ожиріння» (ObesityReviews).

Читайте також: Діабет 2-го типу і ризик нефропатії (порушенням роботи нирок): що потрібно враховувати

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама