Дієтолог назвав переваги безмолочної дієти

Дата створення: 26 Липня 2022
Дата оновлення: 11 Квітня 2023
Дієтолог назвав переваги безмолочної дієти

Вона допомагає покращити травлення та стан шкіри

Молоко викликає розлад шлунка

Молоко є цінним джерелом кальцію та білка. Проте лікарі радять хоч на якийсь час відмовитися від молочних продуктів. Видалення з раціону надлишку насичених жирів, цукру та солі сприяє зниженню споживаних калорій і дозволяє підтримати здорову вагу. Які переваги дає безмолочна дієта?

Молочні продукти можуть викликати запалення, підвищувати сприйнятливість організму до інфекцій та бактерій, що може негативно позначитися на травленні.

— Молочні продукти містять природний цукор, який називають лактозою, який потребує певного ферменту, лактази, щоб розщепити її. Люди з нестерпністю лактози не виробляють його у достатній кількості для розщеплення та перетравлення лактози. Це призводить до здуття живота, нудоти та розладу шлунка, — каже дієтолог Алекс Паррен, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Щоправда, експерт зауважил, що, згідно з недавніми науковими дослідженнями, всупереч поширеній думці, молочні продукти не викликають запалення.

… сприяє утворенню прищів

Людям, які борються з прищами та недосконалостями шкіри, слід значно скоротити споживання молочних продуктів, а бажано виключити зі щоденного меню.

Коров’яче молоко та молочні продукти містять казеїн та сироватку. На думку фахівців, ці білки впливають на підвищення рівня гормону uInsulin-like Growth Factor-1 (IGF-1), що пов’язано з додатковим виробленням шкірного сала. Останнє є сумішшю ліпідних речовин, що виробляються сальними залозами.

— Сироватка та казеїн, що містяться в молоці, сприяють гормональній стимуляції та викликають утворення прищів, — пояснює Паррен.

Згідно з іншою теорією, молочних корів лікують штучними гормонами, що впливають на удій молока. Це також може впливати на рівень гормонів, що викликають акне.

Однак не завжди у недосконалості шкіри винні молочні продукти. Якщо відмова від них не дає очікуваного результату, варто придивитися до інших груп харчових продуктів.

Читайте також: Зловживання кавою може спричинити утворення тромбів

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама