Дієтолог пояснив, чим небезпечне зневоднення

Дата створення: 01 Лютого 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Дієтолог пояснив, чим небезпечне зневоднення

Особливу увагу на спрагу мають звернути літні люди та діти

— Тіло складається із води на 60%. Вона бере участь у незліченних процесах, починаючи від транспортування поживних речовин та мінералів, які забезпечують будівельні блоки для клітин, і до виведення токсинів з організму, — пояснив американський лікар-дієтолог Віккі Петерсен в інтерв’ю журналу Forbes, пише портал Medonet.

Нестача води зменшує об’єм крові та змушує серце більше працювати, щоб забезпечити адекватне харчування клітин. Надмірне навантаження може призвести до збоїв серця, а зневоднення викликати перевтому. Проте є й інші симптоми прояву зневоднення.

Тяга до солодкого

Адекватна гідратація дозволяє органам вивільняти накопичену глюкозу, особливо глікоген, який є основним джерелом енергії для організму. Зневоднення погіршує цей процес. Щоб заповнити нестачу цукру, організм надсилає сигнал про те, що йому потрібна ще одна доза цукру, — й потяг до солодкого збільшується, — каже дієтолог.

Головний біль

75% мозкової тканини складається з води, тому на зневоднення вона реагує одна з перших сильним головним болем.

Почуття голоду

Голод та зневоднення часто плутають один з одним. Обидва ці стани можуть викликати нудоту, млявість та запаморочення. Якщо ви відчуваєте голод, спершу випийте склянку води. А через 15 хв зрозумієте, настав час їсти чи ні.

Поганий настрій

Навіть легке зневоднення може негативно позначитися на когнітивних функціях. Звідси неуважність, дратівливість, зміна настрою.

Сухість очей

— Коли ви зневоднені, тіло починає «розподіляти» воду життєво важливим органам, таким як мозок. Це означає, що інші будуть менш зволожені. Наприклад, ви можете відчувати сухість очей, — описує лікар Петерсен.

Неприємний запах з рота

Зневоднення знижує вироблення та порушує баланс в екосистемі порожнини рота. В результаті розмножуються «погані бактерії» та викликають неприємний запах з рота.

Читайте також: Стало відомо, скільки можна пити молока людям похилого віку

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама